....................

....................

Dodaj stronę do ulubionych

 

Nowość w sklepie !

Kalendarz 2008

  Sklep   Forum Księga Gości   Galeria  Mapka bonsaistów Kontakt

      Mapa strony

Podstawy sztuki bonsai

   Czym jest bonsai
   Dlaczego są takie małe
   Podlewanie i nawożenie
   Drutowanie
   Przesadzanie
   Rozmnażanie
   Pielęgnacja
   Przycinanie
   Hodowla wybranych gatunków
   Fotografowanie bonsai

Zaprzyjaźnione strony

   www.lasypolskie.pl

   www.zielonaziemia.pl

   www.klimatdlaziemi.pl

   www.naszaziemia.pl

   www.recykling.pl

Linki

Katalogi stron

 

Wietnam zatonie?

Globalne ocieplenie niesie ze sobą szereg zagrożeń dla ludzkości. Jesteśmy coraz częściej nękani przez huragany, powodzie i inne anomalie pogodowe. Według naukowców topnienie lodowców, będące jednym z następstw efektu cieplarnianego, może zagrozić mieszkańcom wschodniego wybrzeża Wietnamu. Badacze szacują, ze poziom wody w morzach i oceanach w ciągu najbliższych 90 lat podniesie o 1 metr, co będzie oznaczało zatopienie 12% Wietnamu zamieszkiwanego przez 23% populacji tego kraju.
Ta dość odległa wizja zatopienia części kraju nie jest jedynym zmartwieniem Wietnamczyków. Tylko w ubiegłym roku kraj ten nawiedziło aż 10 cyklonów - tajfunów, powodujące podtapianie dużych obszarów kraju. Coraz częściej występujące powodzie będą nękały kraj w najbliższym czasie. Zjawiska te w następnych latach prawdopodobnie będą się nasilać. W obliczu takich anomalii Wietnam czeka klęska głodu. Wietnamski rząd zdając sobie sprawę z tego, że jego kraj jako jeden z pierwszych odczuje negatywne skutki globalnego ocieplenia zwiększył ograniczanie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.  

Pozostaje mieć nadzieję, że naukowcy się pomylili, choć ich czarna wizja przyszłości zdaje się mieć potwierdzenie w obecnych zmianach klimatu. 

Źródło: http://www.klimatdlaziemi.pl/index.php?lng=pl&id=0&idi=66

powrót

 


Tysiące tanich 
przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

>

 

© Copyright 2003-2007    Wszelkie prawa zastrzeżone