To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - ligustr pospolity

arek_wie - 2008-04-05, 20:57
Temat postu: ligustr pospolity
gdzie przód??????????? :help: :beer:
Ronin - 2008-04-05, 21:06

Zdecydowanie 2 zdjęcie. Na pierwszym pień kładzie się na widza, zamiast delikatnie sie kłaniać samym czubkiem. Poza tym układ gałęzi ma Pan ciekawszy na drugim zdjęciu no i eleganckie sharimiki, tylko ja bym je pod frezarkę jeszcze podłożył, redukując nieco tkanki tuż nad nim i płynem do jin pociągnął. Bardzo ładna roślina ;-) :spoko:
kristofer001 - 2008-04-05, 23:53

Ja nie bede pisal na temat frontu poniewaz jak dla mnie ja musialbym obkrecic drzewko na zywo! Ale chcialem pogratulowac drzewka w przyszlosci bedzie bardzo fajne drzewko! :spoko:
arek_wie - 2011-08-24, 12:26

rok 2011 w pełnym ulistnieniu - przed cięciem
niestety mam fotki tylko z jednej strony

peper50 - 2011-08-24, 13:57

Całkiem ciekawa roślina. Następnym razem wrzuć fotki na jednolitym tle bo mało widać :D
arek_wie - 2011-08-24, 14:16

może dzisiaj się uda
slayer74 - 2011-08-24, 21:12

zieleń celowo zostawiasz tej samej wielkości co na wcześniejszych zdjęciach czy więcej nie chce urosnąć albo tak wolno przyrasta. szczególnie na lewej gałęzi powinna być większa chmurka według mnie.


arek_wie - 2011-08-25, 11:12

na życzenie Bartka wczorajsze zdjęcia na jednolitym tle

ta lewa strona też mnie troszeczkę martwi nie chce przytyć

na wiosnę myślę o zmianie kąta nasadzenia

slayer74 - 2011-08-25, 11:19

teraz widac o wiele lepiej, potrzymuje że lewa strona powinna miec wieksze gałęzie/churki. no ale łatwo powiedzieć. powodzenia w kształtowaniu
peper50 - 2011-08-25, 11:19

Super, zupełnie inaczej się prezentuje. Materiał jest bardzo fajny tylko teraz trzeba by pomyśleć jak najlepiej i najszybciej rozbudować zieleń.

Może postąpić z nim tak jak się robi z klonami palmowymi? Bardzo go zapuścić, jesienią wyselekcjonować gałęzie, wyciąć niepotrzebne, zadrutować całość i znów zapuścić. I tak w kółko. Wiesz o co chodzi, żeby nie robić wielu cięć w ciągu roku.

Pozdrawiam

arek_wie - 2011-08-25, 12:05

tylko to jest ligustr pospolity /żywopłociak/ roczny przyrost bez cięcia to min. około 30 -50 cm z międzywęźlami 2-3 cm. będzie rzadko i szeroko. w tym roku był już cięty 4 razy.
Jeszcze jedno pytanie co z tym malcem co wyłazi z ziemi zacząć budować młodszego braciszka czy pod nóż???

peper50 - 2011-08-25, 12:37

Zgadza się tylko mi chodzi o samą ramifikację, żeby było na czym w miarę szybko budować zieleń bo teraz przycinasz i prócz aktualnego kształtu nic więcej nie wyciągniesz. Czekaj poszukam zaraz jak to z tymi klonami się robi.

Nie mogę znaleźć tamtej strony ;/ ale znalazłem inną. W sumie jest to metoda jak szybko zrobić duże i grube bonsai ale będziesz widział jak obchodzą się z gałęziami. Są zapuszczane, skracane prawie do pnia i znów zapuszczane. Po kilku sezonach można wybrać to co jest potrzebne i budować zieleń też na tej zasadzie tylko skracasz już nie do pnia a do wyselekcjonowanych gałęzi. Wybierasz potrzebne, skracasz itd...

http://www.dugzbonsai.com/tridenttrunk.htm

na dole masz zdjęcia z odnośnikami Take The Tours możesz sobie przejrzeć wszystkie.

A z tym małym to już jak chcesz ;p

Pozdrawiam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group