To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM PO¦WIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsai¶ci całego ¦wiata! Ł±czcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Brzoza formowanie głównych konarów

Anonymous - 2010-04-05, 19:29
Temat postu: Brzoza formowanie głównych konarów
witam. Mam pytanie co do formowania głównych konarów. Akuratnie ten konar jest na czubku całej brzozy, chodzi mi o to by przez parę sezonów po przez cięcia przybliżyć je do pnia i poczekać by główne konary zgrubiały. A następnie mniejsze odrosty formować w opadaj±ce gałęzie, tak jak to brzoza w naturze. Taki jet mój plan na t± brzozę.

Czy jeżeli przytnę tę gał±Ľ w miejscu czerwonej kreski nr 1. Czy spowoduje to wybicie p±ków w przedniej czę¶ci gałęzi, z których będzie można w przyszło¶ci uzyskać jakie¶ nowe gal±zki ?. (zakładam że tak, trochę takie słabe to pytanie :-? )

A co dało by przycięcie gałęzi w miejscu nr 2. ?

Bo pozostawienie tak tego konaru, nie jest chyba dobrym pomysłem bo jedynie co to się tylko wydłuż± te boczne gałęzie i lekko zgrubieje a zagęszczenie tego konarui w ogóle nie będzie miało miejsca - tak mi sie wydaje. dobrze my¶lę ?

Ronin - 2010-04-05, 21:53

Zapytaj się brzozy, czy wybije. Szansa jest.
Anonymous - 2010-04-06, 13:09

A jak wygl±da w praktyce przycinanie gałęzi co 3 p±ki -
Jeżeli przytnę gał±Ľ w miejscu czerwonej kreski, to znaczy że z 1 i 2 p±ka wybij± w następnym sezonie gałęzie ? a 3 p±k zostanie jako li¶ć ?.



I czy można np przycinać co 4 lub co 5 p±ków ? i jaki w tedy będzie skutek takiego cięcia?

I czy zawsze stosuję się przycinanie co 3 p±ki ?

Co waszym zdaniem powinienem zrobić w przypadku gałęzi 1 i 2 maj± one po 4 p±ki.
Natomiast gał±Ľ 3 jest w porównaniu do innych mocno wyci±gnięta z dwoma p±kami tylko, czy przycięcie jej jest lepszym rozwi±zaniem niżeli zostawienie jej tak jak jest ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group