To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - pytanie o moj Jałowiec Pospolity

seba1320 - 2012-12-23, 14:46
Temat postu: pytanie o moj Jałowiec Pospolity
Witam , dostałem na gwiazdkę wbrew temu co jest napisane na forum drzewko bonsai , jest to jałowiec pospolity zacząłem bardzo duzo czytać o roślinie , jest to outdoor jednak nie wiedzac o tym postawiłem go w pokoju gdzie panuje temperatura ok 15 st. celsjusza po dalszej lekturze forum przeczytałem że to głupota tu pojawia się moje pytanie czy powinienem zrobić tak jak jest opisane na forum i zabazpieczyc drzewko i wystawić na taras ? czy musi miec wtedy dostep do swiatła ? kilka końcówek jest żółtych (wyschniętych) nie wiem czy wynika to ze zmiany otoczenia ( roślinka jest w nasłonecznionym miejscu)
Bardzo prosze o pomoc bo ponieważ nie chce zwlekać i nie chce aby coś się z drzewkiem stało .
z góry dziękuje za odpowiedzi

Jacek Grzelak - 2012-12-23, 20:56

Jeśli dostałeś drzewko teraz , czyli kilka dni temu , to z powodzeniem możesz je zimować na zewnątrz , oczywiście odpowiednio zabezpieczając bryłę korzeniową , jednak nie wystawiaj go natychmiast na ostry mróz , lepiej postaw je do chłodnego pomieszczenia , aż temperatura na zewnątrz nieco wzrośnie , tak w granicach 0 wystarczy a te kilka dni nawet zupełnie bez światła mu nie zaszkodzą .
Ps. zaschnięte końcówki mogą być oznaką że coś dzieje się z korzeniami , ale nie tylko , poczekaj do wiosny bo teraz i tak nie wiele można zdziałać , a wówczas zobaczymy co się z tym da zrobić ;-) :-)

seba1320 - 2012-12-24, 13:06

Bardzo Panu dziękuje , drzewko jest w grubym kartonie od dołu styropian a na górze wiórki , kolejne pytania ( a takie na pewno będą , dopiero na wiosne ) dziekuje i Wesołych Świąt .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group