To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Pozyskujemy materiał na bonsai

Anonymous - 2007-04-01, 22:06
Temat postu: Pozyskujemy materiał na bonsai
Szukałem czegoś takiego i nie mogę znaleźć dlatego zakładam ten post.

Chciałbym abyście poniżej opisywali w krótki i jasny sposób jak pozyskać materiał na dane drzewko.

To może zacznę ja...

WIERZBA :)

I - wysiew nasion - metoda ta tyczy się wierzby iwy (Salix caprea), która ciężko rozmnaża się wegetatywnie. Dłuższy opis sobie podaruje bo wątpi eby ktoś był zainteresowany wysiewem :)

II - metoda wegetatywna:

1) Na sadzonki przydatne są silne pędy jednoroczne, dwu- i kilkuletnie. Lepsze są sadzonki sporządzone z dolnej i środkowej części pędów niż z wierzchołkowej. Ucinamy pęd o długości 15-25 cm i średnicy ok 1 cm. Przed wsadzeniem w glębę warto potrzymać go ok 48 godz. w wodzie. Cały zabieg wykonujemy w marcu lub na przełomie marca i kwietnia.



2) Za pomocą krótkich sadzonek zdrewniałych — długości około 5 cm — można rozmnażać cenniejsze odmiany wierzb. Sadzonki takie umieszcza się na zagonach przykrytych niskimi tunelikami foliowymi, w dużym nieogrzewanym namiocie foliowym. Po ukorzenieniu i rozpoczęciu przez roś­liny nowego wzrostu tuneliki się stopniowo zdejmuje i do jesieni uzyskuje okazałe rośliny, przydatne do sadzenia na miejsce stałe.

POSŁOWIE :)

Wierzba jest jednym z najłatwiej romnażających się drzew na świecie (dlatego ją opisałem ;) )awsze miała bardzo wilgotno :)

Czekam na Wasze propozycje :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group