To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Wystawy, targi, spotkania - Relacja: IX spotkanie Śląskiej Grupy Entuzjastów Bonsai

Olon - 2007-05-24, 17:12
Temat postu: Relacja: IX spotkanie Śląskiej Grupy Entuzjastów Bonsai
Kolejne spotkanie ŚGEB przeszło do historii :]
Zwyczajowo rozpoczęliśmy około godziny 10:30. Na spotkanie dotarli: Tomek, Michał "ogrodnik", Robert "modymentos", Roman "fater", Bartosz Warwas, Rafał U. "olivia99", Rafał (z Częstochowy), no i ja.

Po rozłożeniu się na zewnętrznej częsci Egzotarium, w otoczeniu żółwików, żabek i innych bliżej nieokreślonych (bo tylko słyszanych) stworków, wyjeliśmy materiał, a następnie przeprowadziliśmy dyskusję nad każdym stojącym egzemplarzem, a także poruszyliśmy kilka innych tematów dotyczących hodowli i pielęgnacji niektórych gatunków.

Po konsultacjach wzieliśmy się ochoczo do pracy. Romek, Rafał U. i Bartosz przywieźli drzewka wymagające korekt i innych zabiegów toteż skupili się głównie na tym. Robert, Rafał, Michał i ja , mieliśmy ze sobą głównie surowy materiał.

Myślę, że ostatecznie wszyscy odjechali zadowoleni z wykonanej pracy.
W rozmowach dało się wyraźnie odczuć zrozumienie co do faktu, że tworzenie i doskonalenie formy bonsai jest procesem długotrwałym. Myślę, że warto o tym pamiętać, spoglądając na efekty pracy z każdego spotkania czy warsztatów.

Poniżej fotorelacja, w której starałem się zachować jako taki porządek :drunk:
:]

Olon - 2007-05-24, 17:27

cd...
Olon - 2007-05-24, 17:38

cd...
Olon - 2007-05-24, 17:52

»cd...
Olon - 2007-05-24, 18:04

cd...
Olon - 2007-05-30, 00:01

Dzięki koledzy za słowa otuchy :prosze:
Oczywiście z radością witamy każdą nową twarz na spotkaniu ŚGEB, bo jest to dla inicjatorów tej idei czysty dowód na to, że kontynuacja spotkań ma sens i swoich zwolenników. Osoby doświadczone zapraszamy tym bardziej, i jesteśy wdzięczni za każde takie odwiedziny, bowiem zawsze czeka tam na Wasze rady, opinie i pomoc cała gromadka złaknionych wiedzy zapaleńców :help: :drunk: .

Anonymous - 2007-05-30, 00:01

Oj widze że asz chuczy... Powiem tyle może to właśnie są SPOTKANIA a nie WARSZTATY. Jak np. Tomek przyjechał żeby wogóle się czegoś nowego dowiedzieć, po co ma od razu wyrzucać pieniądze na warsztaty jak jeszcze nie wie czy Bonsai jest dla niego. Inni poprostu chcą się spotkać, pogadać, powymieniać informaciami itp. Od czasu do czasu ktoś lepszy się zjawi to powie że ''tak to sie robi'', a jeśli są tylko troche słabsi to próbują ''coś wystrugać''. Jak dla mnie to wogóle macie się fajnie, że macie się gdzieś spotkać i zapoznać ze sobą, inni mają tylko neta i kilka forum.

P.S.
Oby tak dalej :drunk:

Anonymous - 2007-06-15, 15:01

A ja wreszcie znalazłem troche czasu, żeby dokończyć pierwsze formowanie.
Oto rezultaty

Bartosz Warwas - 2012-09-17, 14:41

Tak mi sie ta krytyka dziś przypomniała przypadkiem. Tak jałowiec wygląda po 5 latach. Fajnie było się spotykać :)
fidelpatcha - 2012-09-17, 18:43

Ale wtopa! Taki patyś i jeszcze do tego wyfrezowany i niby na wystawie... Toż to fotomontaż.
:lol:
Bartosz Warwas napisał/a:
Fajnie było się spotykać :)

byłoby się spotykać.

Bartosz Warwas - 2012-09-17, 18:50

Fajnie było się spotykać. Jeszcze lepiej byłoby się znowu spotkać :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group