To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Historie naszych drzewek - Komentarze: FICUS RETUSA by 00seba

Anonymous - 2007-08-10, 13:38
Temat postu: Komentarze: FICUS RETUSA by 00seba
Tutaj dyskutujemy na temat historii mojego Ficusa Retusa, którego możesz zobaczyć w wątku Historia dzrewka: FICUS RETUSA by 00seba . Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.
Anonymous - 2007-08-10, 13:53

delete
Anonymous - 2007-08-10, 22:31

bardzo ciekawie zapowiadające się wczesne niezageszczone bonsai. prawa strona malo zazieleniona ale to z czasem... bardzo fajnie wyglada tylko troszke z zieleniąpodgoń w kierunku góry bedzie moim zdaniem bardziej proporcjonalne:) pozdrawiam lasek
Anonymous - 2007-08-10, 23:11

na razie donica jest jaka jest, nie miałem innej o dostatecznie dużym rozmiarze, jestem otwarty na propozycje odnośnie doniczki. Z fotką jak już wcześniej pisałem może być problem, nie jestem dobry w fotografowaniu bonsai, nigdy mi zdjęcia nie wychodzą tak ja wygląda drzewko w rzeczywistości, ale postaram się o lepsze. A i jeszcze jedno nie napisałem że ficus ma ok 33cm bez doniczki, no i staram się go formować w stylu shakan
Olon - 2007-09-06, 19:26

Fikus bardzo ładny :-) . Z pewnością jego atutem jest pień, który ma juz odpowiednią masę i dość dobre proporcje.
Shakkan'a (czyli stylu pochylonego) już raczej z niego nie zrobisz, bo ma zbyt pofalowany pień. Moim zdaniem, masz już właściwie gotowe moyohgi (styl nieregularny , wyprostowany) i tego bym się na twoim miejscu trzymał dalej. Koledzy wyżej już podpowiadali o zagęszczeniu. Ja dorzuciłbym jeszcze uwagę, aby pozwolić rozrosnąć się dolnym konarom wszerz. Chwycisz lepsze proporcje, a same konary staną się grubsze. Taki fikus potrzebuje masy słońca, jeśli chcesz szybko obserwować przyrost masy zielonej, więc zachęcam do wystawienia go na słońce, jeśli tylko jeszcze ono do nas zawita, a temperatury będą wyższe niż jakieś 15*C.

A za jakieś... dwa latka, życzę sukcesów na wystawach ;-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group