To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

...z innej beczki - Jaka to roślina?

Anonymous - 2007-09-25, 15:41
Temat postu: Jaka to roślina?
Nie wiem czy to nawet roślina owadożerna czy może mięsożerna(ale raczej jakaś z tych dwóch), ale była bardzo ładna. Miała sporo czerwonych kielichów, była już bardzo dobrze rozwinięta, jedyne co zapamietałem to zwiszające, czerwone kielichy. co to może być za roślinka?
ogrodnik - 2007-09-25, 15:52

dzbanecznik
Anonymous - 2007-09-25, 16:54

A moze rosiczka ?>
ogrodnik - 2007-09-25, 17:47

A widziałaś rosiczkę albo dzbanecznika :?:
Anonymous - 2007-09-25, 18:10

Rosiczke tak( choć troche danwo;P
), dzbanecznika nie

Anonymous - 2007-09-25, 20:04

a ma ktoś fote całrgo tego dzbanecznika?
Bo w googlach całego dzbanecznika nie znalazłem...

Anonymous - 2007-09-25, 20:59

Nepenthes 'Ventrata' (N. alta x ventricosa)

Najpopularniejszy, najprostszy i dzbanecznik nie do zajechania ...

No chyba, że widziałeś nie wiadomo w jaki sposób dzbanecznika N. diatias, albo jakiegoś innego :P



Niestety musiałbyś być w Nepenti :P a w to wątpię :P

Anonymous - 2007-09-30, 15:11

Są jeszcze inne owadożery z kielichami ale nie pamiętam jak się nazywają :)

ADMIN jr: To po co zaśmiecasz forum postami bez wartości? :-?

Anonymous - 2007-09-30, 20:45

Są, ale jest zasadnicza różnica ... Dzbanecznik jest jedynym owadożerem mającym pułapki w kształcie dzbanków, będąc jednocześnie pnączem (wyjątek może stanowić N. lowii, który jest uważany przez niektórych za odrębny gatunek, oficjalna wersja utrzymuje, że to jedynie kultywar)... Inne owadożery o dzbankowatych pułapkach to : heliamphora, sarracenia, cephalotus, darlingtonia kalifornijska (nie znam łacińskiej nazwy niestety). Poza tym można też zaliczyć mikro-pułapki, które są dzbankami, choć ich nie widać : Ultularia, Stylidium, Genlinsea i chyba wsio :P O niczym nie zapomniałem mam nadzieję ... Mogą wystąpić błędy w zapisie, niestety mylą się mi bardzo łacińskie nazwy z angielskimi i stąd owe błędy ...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group