To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Zimowanie drzewek - mam pytanko!!!!

Anonymous - 2007-09-28, 11:56
Temat postu: mam pytanko!!!!
moze mi ktos powiedziec jak przezimowac Fikusa???z tego co wiem to jest to roslina tropikalna i chyba bedzie potrzebowac ciepla???
pozdrawiam wszystkich!!

Anonymous - 2007-09-28, 12:17

fikus cały rok potrzebuje temperatury powyrzej 15 stopni, zresztą jest to raczej in-dooor więc problem z zimowaniem masz z głowy,no chyba że trzymasz swojego fikusa na dworze - w takim przypadku proponowałbym ci przenieść go do domu jeśli nie chcesz go uśmiercić
Anonymous - 2007-09-28, 13:29

In-doory oprócz wiąza z tego co wiem nie zimujemy ;) Ale ficusy na pewno nie. Nie zimuj go, mam nadzieje tylko, ze w pomieszczeniu w którym go trzymasz masz w zimie powyżej 12-15 C , bo jak nei to przenieś go do pomieszczenia które będzie spelniało te warunki ;)
pawel18 - 2007-09-28, 15:45

postaraj się tez o to żeby miął jak najwiecej światła czyli strona poludniowa zwłaszcza że teraz dni coraz to krótsze a swiatło jest konieczne i to jak najwięcej tego swiatła
Anonymous - 2007-09-28, 21:04

jesli chodzi o swiatlo to mam pokoj na poludniowej stronie i stoi pod oknem wiec jest dobrze:))
pawel18 - 2007-09-30, 09:43

to dobrze ale pamietaj tak na przyszłość w lecie będziesz musiał w wieksze upały zacieniować drzewko aby uniknąć przypalenia liści no i nie spryskuj drzewka gdy świeci na nie bezpośrednio słońce wtedy woda działa jak soczewka skupiająca i wtedy jeszcze łatwiej przypalić korzenie tycze się to również podlewania ale tylko wtedy gdy korzenie drzewka wystaja po za ziemie
Anonymous - 2007-09-30, 21:08

jasne tyle to wiem :) drzewka zazwyczaj podlewam w nocy zeby "napilo" sie a nie zeby wyparowalo ,a spryskuje je wczesnie rano jak nie ma slonca i na wieczorem

pozdrawiam Gniewciu:)

Olon - 2007-10-02, 20:14

Gniewciu, biedaku... :placze:

To TY się zajedziesz na amen, jak tak będziesz nocki zarywał. ;-)

MAm jeszcze ważną informację dla tych, u których parapet okna w zimie dla fikusa to jedyne rozwiązanie. Jeśli macie okna starsze lub nieszczelne, to koniecznie je zabezpieczcie, aby zimą nie "ciągnęło" od nich na fikusa. Taki temperaturowy przekładaniec "od okna - zima, od mieszkania - lato" juz niejednego fikusa doprowadził do "łysiny" i wypadających gałęzi, więc warto tego nie lekceważyć.

:-)

Anonymous - 2007-10-03, 05:18

tak sie sklada ze ja prawdopodobnie mojego fiskusa przestawie w cieplejsze miejsce bo u mnie troche od okna ciagnie:D:D;]

pozdrawiam :)

Anonymous - 2007-10-03, 11:36

No ale jak tylko troche ciągnie to chyba nic ? Bo czesto w zimie mam tzw. mikrouchyl , przy takim czyms fikusowi raczej nie będzie zimno.
Olon napisał/a:
których parapet okna w zimie dla fikusa to jedyne rozwiązanie.

Tzn. ? A jakie moze być inne rozwiązanie ?

Anonymous - 2007-10-03, 11:41

Ogród zimowy, szklarenka pokojowa, doświetlanie (nie mam tu na myśłi lampki na biurku).
Anonymous - 2007-10-03, 16:02

Bix napisał/a:
szklarenka pokojowa

Szklarenka pokojowa ? A moze być taka, że po butli 5-litrowej wody wycinam górę i tą górą wsadzam doniczke ? A górę np. folią zakrywam ? Bo jeden z użytkowników kiedyś poddał taki pomyśł szklarenki

pawel18 - 2007-10-03, 16:15

Arya napisał/a:
A górę np. folią zakrywam ?
jak to zrobisz to odbierzesz drzewku powietrze które jest potrzebne roślinie do życia jeżeli drzewko będzie miało tam dużo miejsca do końca butelki to na wierzch nie musisz nic dawać śnieg w niczym nie będzie przeszkadzał dobrze zabezpiecz drzewko przed zimnym i mroźnym wiatre a bryłe korzeniową przed mrozem i to wystarczy
Anonymous - 2007-10-03, 19:36

Patrycji chodziło o szklarenkę pokojową, więc skąd pomysł o śniegu ?? :wow: :shock:

może źle zrozumiałam jak tak to mnie poprawcie, ale dyskusja dotyczy fikusa, więc Pawle chyba nie karzesz jej go na dworek na zimę wystawiać :-o hihi :-| :?:

a co do szklarni to wystarczy ją do góry nogami postawić ale bardzo ważne żeby roślinkę odkrywać na kilka do kilkudziesięciu minut dziennie żeby zaczerpnęła świeżego powietrza ;-)

Jacek Grzelak - 2007-10-03, 23:48

Pawle czytaj całe tematy nim się wypowiesz , lub choć kilka poprzednich postów :-| :-P :lol: :prosze:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group