To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

...z innej beczki - Bonsai, sprzedaż, kasa...

pawel18 - 2007-10-25, 13:39
Temat postu: Bonsai, sprzedaż, kasa...
ADMIN JR: W jednym z postów Jacek Grzelak tak pisze na temat omawianego drzewka...
Cytat:
wczesną Wiosną obetnij wszystko tak jak ... potem zagęszczanie , drutowanie , lecz na niezbyt długi okres czasu (w zależności od tempa przyrostu rośliny) , potem znowu to samo i za jakieś 5 latek masz formę wystawową , dobór odpowiedniej doniczki i jest rasowe bonsai warte kilka tysiaków


Wynikła z tego osobna dyskusja, którą przeniosłem do tego wątku...


jak by to było takie łatwe to byłbym już milionerem hehe . pytanie do Przemka : ile dałeś za to drzewko bo mam zamiar kupić coś podobnych rozmiarów ale nie do końca wiem ile mam kasy przygotować

Jacek Grzelak - 2007-10-25, 21:51

musiał byś zacząć w wieku jakichś 10 latek Pawle18 :-P ;-) Poza tym nikt nie powiedział że jest to łatwe , nie jest sztuką stworzyć (wyprodukować )towar , sztuką jest go dobrze sprzedać :roll: :-) ;-)
Pit-B - 2007-10-25, 23:05

Jacek Grzelak napisał/a:
nie jest sztuką stworzyć (wyprodukować )towar , sztuką jest go dobrze sprzedać :roll: :-) ;-)


Dobrze stworzony (wyprodukowany) towar sam się sprzedaje. Nie było by sprzedawców gdyby nie było zle wyprodukowanego towaru. Sprzedawcy sami w sobie są towarem...Który trzeba dobrze sprzedać.
Drogi Jacku dobrze wiesz że twoje drzewka będą wiecej warte od np. moich więc złapałem Ciebie chyba na niemaniu racji, jakby to powiedział milicjant.

Anonymous - 2007-10-26, 06:28

Jacek ma świętą rację, a przykładem jest allegro: sprzedaje się tam niesamowite chwasty pod hasłem BONSAI. Założę się, że niejedno drzewko uformowane przez mistrza i wystawione na allegro przegrałoby bez odpowiednio bezczelnej reklamy z drzewkiem typu "bonsai które się samo formuje!!!" - bo drzewko mistrzowskie byłoby za duze, za małe, nie formuje się samo itp.
Olon - 2007-10-26, 09:21

Nie zapominajmy też, że u nas często podstawową i jedyną rolę w wyborze towaru gra cena. Wielu ludzi kupuje wg kryteriów "bo tanie" , a nie "bo dobre". Włącza się myślenie: "nie ważne jakie mieć, byle mieć". W takich warunkach rasowym drzewkom bonsai niezwykle trudno jest konkurować z chwaściorami w płaskich pojemnikach a'la allegro.

:]

Jacek Grzelak - 2007-10-28, 20:57

Dokładnie o to chodzi , musi być TANIE , ja również sprzedaję drzewka na Allegro , jednak tam hitem nie są te lepsze , nad którymi ślęczałem kilka , często nawet i kilkanaście latek , a te uformowane z 3 letnich sadzonek , które były tylko raz drutowane 2-ma , góra 3-ma drucikami z kilkoma gałązkami po jednym sezonie zagęszczania i są "ŚLICZNE" , bo kosztują raptem 20 zł . Owszem dla nowicjusza takie drzewko to dobry wzór do dalszego formowania , bo przynajmniej posiada 3-D :roll: :-) ;-)
pawel18 - 2007-10-29, 17:31

moim zdanie trzeba się również liczyć z tym że żaden początkujący nie skusi się na drzewko które kośztuje ponat tysiaka . nawet jeśli było by to drzewko które zdobyło jakąś nagrode . choć takich za zwyczaj nie wystawia się na sprzedasz , a już na pewno nie kosztują tylko tysiaka .
Pit-B - 2007-10-29, 19:19

No!!! nikt nie sprzeda towaru nad którym pracował kilkanaście lat za dwadzieścia złotych!!!
Dlatego sztuką jest wyprodukować towar.
Z resztą bonsai jest sztuką,co po lekturze np Jacka drzewek się potwierdza.
A zasobność portwela klienta to już temat dla sprzedawcy ;-) ;-) ;-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group