To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Zimowanie drzewek - zimowanie wiąza w domu

Anonymous - 2007-11-09, 19:24
Temat postu: zimowanie wiąza w domu
Mam wiąza od tygodnia i w związku z tym mam wiele pytań.Mam go w pokoju w akademiku, a tu temperatura wynosi co najmniej 20 stopni. W ciągu dnia trzymam go na parapecie, żeby miał więcej światła, a na noc biore na stół, bo temperatura przy oknie spada.Czy takie przestawianie mu nie zaszkodzi?Czy w ciągu zimy zraszać go codziennie?Proszę o pomoc :-(
Daniel J. - 2007-11-09, 19:44

wydaje mi sie ze niepowinnas go przestawiac . zima nieprzesadzaj z woda bo stracisz roslinke . zraszac mozesz ale z podlewaniem uwazaj
Anonymous - 2007-11-09, 20:33
Temat postu: zimowanie wiąza w domu
Z podlewaniem już uważam, bo gubił listki, ale już jest lepiej:) Więc mam go trzymać cały czas na oknie?Nie będzie mu za zimno w nocy? Jak często go zraszać w zimę, bo tutaj jest strasznie suche powietrze:-(
Daniel J. - 2007-11-09, 20:48

dobrym sposobem jest stawianie tacki z woda na kaloryfeze albo zwilzyc ,< jakas szmatke i ja powiesic> na nim to tez powinno pomagac tj, podniesc wilgotnosc powietrza , wedle mnie to raz wieczorkiem powinno wystarczyc , ps proponoje skorzystac z wyszukiwarki forum tam znajdziesz odpowiedzi na wiekszosc pytan :spoko:
Olon - 2007-11-09, 21:50

http://www.przyjacielebon...p?p=11995#11995

...z podkreśleniem części o utrzymywaniu wilgotności.

Anonymous - 2007-11-11, 19:00

Dziękuje za odpowiedź :-) Bardzo mi pomogliście :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group