To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Gleba dla sosny

pawel18 - 2007-12-26, 14:14
Temat postu: Gleba dla sosny
mam zamiar pozyskac w 2008 roku sosne ale nie wiem jakiego ona potrzebuje podloza , jaka mieszanke stworzyc by czula sie w niej dobrze . szukalem na forum ale nie moglem nigdzie znalezc . pomoze ktos??
Anarhis - 2007-12-26, 14:43

Na http://www.bonsai.com.pl/ jeden z tematów opracowany przez pana Pietraszko dotyczy właśnie mieszanek glebowych i jest tam także sosna.
Olon - 2007-12-26, 17:52

Podczas przesadzania koniecznie pamiętaj o zmieszaniu części starego podłoża z pomiędzy korzeni (zawierającego grzybnię), z nowym. Sosna asymiluje wspólnie z pewnym konkretnym rodzajem grzyba (mikoryza) i bez niego bardzo źle się rozwija, lub wcale.
pawel18 - 2007-12-27, 12:43

dzieki p. Olku . a czy srodek marca przy slonecznej i cieplej pogodzie jest dobrym czasem na wykopywanie sosen ?? mam ksiazke tomlinsona ale tam nie ma nic na temat pozyskania sosny z natury . pisze tylko kiedy nalezy przycinac
Jacek Grzelak - 2007-12-27, 13:37

Najlepszym terminem jest wczesna wiosna , jak tylko ziemia rozmarznie , wszystko zależy od pogody :roll: :-) ;-)
pawel18 - 2007-12-27, 13:42

to chyba narazie tyle pytan dzieki wszystki za pomoc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group