To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Roślinne dodatki, suiseki, ogrody japońskie - Kamień-sadzawka (Mizutamari-ishi)

Anonymous - 2008-01-27, 13:00
Temat postu: Kamień-sadzawka (Mizutamari-ishi)
Kamień a dokładnie kamyk został znaleziony prze zemnie podczas przesiewania pisku. Postanowiłem zrobić z niego SUISEKI a jak wiadomo potrzebny do tego jest DAI.
Zrobienie dai zajęło mi dwie godziny. Jest wykonane z drewna sosnowego (nie jest to najlepszy gatunek drzewa - podstawek miał być próbny i nie chciałem niszczyć lepszego materiału). Wszystkie otwory w kamieniu są naturalne i w żadnym stopniu nie ingerowałem w jego kształt.
Zdjęcia są dość marne ale można obejrzeć, jak tylko zrobię foty lepszym sprzętem to je podmienię!! Oceńcie sami.

Anonymous - 2008-01-27, 13:29

bjutiful :mrgreen: świetny kamyczek i ładne dai. pozazdrościc i pogratulować :-) :-) :-)
Anonymous - 2008-01-27, 14:32

delete
szef - 2008-01-27, 15:31

Nie znam zasad suiseki, pewnie dlatego nie dostrzegam tego o czym pisze wog :) Fajne, szczególnie że to pierwsza próba :spoko: .
Anonymous - 2008-01-27, 16:07

Mnie się też podoba, ale bez obrazy - nie przypomina mi sadzawki tylko :oops: ziemniaka ;-)
Anonymous - 2008-01-27, 16:55

nóżki powinny być umieszczone na "mocnych punktach" kamienia. Kamień ciekawy, ale czy suiseki? :-)
Anonymous - 2008-01-28, 08:22

delete
Anonymous - 2008-01-28, 11:54

ale i tak jest sliczny a sądze ze Qbik nie robi tego dla ogolnego poklasku tylko dla własnej przyjemności. sądze ze wiekszej grupie osob się ten kamyczek podoba, mi osobiście strasznie. pozdrawiam i działaj więcej w tym kierunku bo jak dla mnie to masz talent:) pozdrawiam i trzymam kciuki. ps(nie krytykuje bo sie nie znam. odbieram to okiem laika a temu oku to się bardzo podoba) :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Anonymous - 2008-01-28, 12:42

delete
Anonymous - 2008-01-28, 18:55

Ja żadnej krytyki się nie boję. Krytyka jest dla mnie konstruktywna. ;-)
__Alien__ - 2008-03-23, 20:21

Jak zrobiłeś to Dai ? :) Jestem nowy w tym temacie i chciał bym wiedzieć jak się to robi i z czego. Z góry dzięki za odp.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group