To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Roślinne dodatki, suiseki, ogrody japońskie - Suiseki GohanS'a!

Olon - 2006-07-24, 09:17

Gohansku, super kompozycja. Wyjątkowo ciekawy kamień znalazłeś. Co do dai, myślę, że kształty i krzywizny bardzo prędko będziesz miał w małym paluszku. Czeka Cię z pewnościa jeszcze trochę ćwiczeń z ciasnym dopasowaniem kamienia do dai. Ciekawi mnie też czy postarasz się dodać tej podstawce blasku poprzez mozolne gładzenie (az do delikatnego połysku) ?

NA koniec... nie byłbym Olonem gdybym jednak nie podsunął Ci zwyczajowo kołatającej mi się w głowie nazwy dla tego kamyczka:

"Nieokiełznany Befsztyk"

Co ty na to ?

Anonymous - 2006-07-24, 09:18

dokladnie, Olon pracuje nad tym aby ladnie "ciasno wchodzil"...

Ty i twoje nazwy

[ Dodano: Wto 15 Sie, 06 12:56 ]
A więc pierwsze suiseki z Włoch juz go sklasyfikowalem

Kinzan-seki połączony z Keiryu-seki czyli bliska góra połączona z potokiem górskim
Dai wykonanne z orzecha, obejcowane (bejca kolor dębu) i 2 krotnie lakierowane.




nie długo beda nastepne :-)

Anonymous - 2006-09-03, 02:17

Ja mam tylko uwagę co do nieokiełznanego befsztyka, hehe... może gdyby dai było ciemnego koloru lepiej byłoby widać te pręgi? A tak to kamień bardzo ładny...
Anonymous - 2006-09-03, 02:18

hmmm... szczerze ci poweim ,ze wedlug mnie dobrze dobrany kolor, ale jak bede mial czas to zrobie nową.. ale tymczasem mam duzo roboty
Anonymous - 2006-11-12, 16:16

dam fotke mojego kamyka z mirtem shohin- 25cm, dla porownania, bo wszyscy mysla ze to duzyyy kamien :mrgreen: ... ciezko mi bylo wpasowac te malenstwo w dai, ale w najblizszym czasie je poprawie ;-)

ps. nie dlugo spodziewajcie sie nowych kamykow z kolekcji Gohansa ;-)

Anonymous - 2006-11-12, 17:10

Super to maleństwo wygląda. Rzeczywiście można było wyobrazić sobie większego tego kamyszka, ale w tej wielkości wygląda naprawdę uroczo :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group