To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Zimowanie drzewek - Kłopoty z pogodą

Anonymous - 2008-02-02, 23:10
Temat postu: Kłopoty z pogodą
Mam problem tak jak pewnie wielu bonsaistów mających drzewka outdoor, mianowicie mam pięknie ukształtowaną azalię niestety w tym roku zima nie była <jak do tej pory> mocna i roślinka wypuściła pąki. I jest problem - co mam zrobić bo jak przyjdzie mróz to mam po roślince a w najlepszym wypadku po kwitnieniu. Więc co mam zrobić dać ją do domu przecież jaest to roślina outdoor
Jacek Grzelak - 2008-02-02, 23:36

Nie ruszać , zadołować , cieniować , to tyle , więcej nie możesz dla niej zrobić , sama da sobie radę , wbrew temu co o niej sądzisz , byle by nie otworzyła pąków kwiatowych :roll: , :-) ;-)
Anonymous - 2008-02-03, 11:51

no zobaczymy, bo bardzo byłoby mi przykro gdyby nie przeżyła bo poświęciłem na jej kształtowanie dużo czasu
szef - 2008-02-03, 17:42

Jesli przyjda wieksze mrozy, a paki będa choć częściowo rozwinięte możesz schować na ten czas rosline do piwnicy lub garażu. Raczej wielkiej zimy już nie będzie a parę dni bez śwaitła nie zaszkodzi jej (byle te pomieszczenia nie były ogrzewane).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group