To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Sprawy strony "Przyjaciele Bonsai"" - Działy: KUPIĘ, SPRZEDAM, ODDAM.

TigerStyle - 2012-03-29, 20:58

fezo napisał/a:
Witam .Sprzedam nasiona baobabu w otulinie.Nasiona są w marcu 2012 przywiezione z Kenii.CIACH :spoko:


Niezły debiut :/

fezo - 2012-04-03, 11:34

No i chętni są , nawet sporo jak na parę dni ogłoszenia.
WNIOSEK ?
Osoby uprawiające bonsai są zainteresowani BAOBABEM.
Oczywiście osoby zainteresowane otrzymują instrukcje jak uprawiać baobab w warunkach domowych.

To nie ściema, sam uprawiam od 1,6 m-cy i mam pewne osiągnięcia :beer:

slowikp - 2012-04-03, 14:19

Od nasionka???? "te se możesz" nabijać frajerów w butelkę. O nasionach jest dobrze opisane na NASZYM forum, więc ci co kupują nie czytają NASZEGO forum.
fezo - 2012-04-03, 15:59

Pokażę jak to wygląda na zdjęciach robionych moim sadzonkom.
Zasiałem tydzień temu.

Jedna sprawa..... z nasionka nie wyrośnie bonsai ale wyrośnie sadzonka drzewka /jak z każdego innego nasienia np.gruszki / ale za to możemy od początku kształtować to drzewko na bonsai a nie kupić gotowego kostropyża /panie Pawle / i kombinować co z nim zrobić.
U mnie jedno nasionko to około złotówki plus dowolna przesyłka pocztowa./nasiona z marca 2012 , co mogę udowodnić / a ile kosztuje - dla młodego hodowcy - drzewko na którym ma się uczyć?

TigerStyle - 2012-04-03, 19:42

Może Admin się wypowie?
fezo - 2012-04-03, 20:56

Dział ten to: Kupię,Sprzedam,Oddam.
Ja Sprzedaję a także mogę oddać.
To chyba zgodne z tematem ? Prawda ?

peper50 - 2012-04-03, 23:15

Zgadza się. Co nie zmienia faktu, że jesteś żenujący. No ale czego można wymagać od dziecka które ma nie więcej jak 12 lat.

Czemu jesteś anonimowy? Boisz się skarbówki czy jak?

slowikp - 2012-04-04, 06:40

A ja sprzedam gołębie po "stówce" jak lecą i Kolumnę Zygmunta. Kupujcie bo mam dużo chętnych.
armin - 2012-04-04, 08:59

Nie jestem zwolennikiem robienia bonsai od nasiona, ale wiele książek w rozdziale o pozyskiwaniu taką metodę preferuje. Problem z baobabem jest inny - jest marnym materiałem na bonsai ze względu na wielkość liści. To tak, jakby oferować na bonsai nasiona kasztanowca lub orzecha włoskiego. Ogłoszenie fezo powinno się więc znaleźć na forum dotyczącym roślin tropikalnych. I na tym proponuję dyskusję zakończyć.
fezo - 2012-04-04, 13:54

armin napisał/a:
Nie jestem zwolennikiem robienia bonsai od nasiona, ale wiele książek w rozdziale o pozyskiwaniu taką metodę preferuje. Problem z baobabem jest inny - jest marnym materiałem na bonsai ze względu na wielkość liści. To tak, jakby oferować na bonsai nasiona kasztanowca lub orzecha włoskiego. Ogłoszenie fezo powinno się więc znaleźć na forum dotyczącym roślin tropikalnych. I na tym proponuję dyskusję zakończyć.


Dzięki za wsparcie. :beer:

fezo - 2012-04-05, 17:03

Na prawdę nie można wyhodować bonsai z baobabu ?
armin - 2012-04-06, 08:07

Ze wszystkiego można zrobić bonsai (widziałem nawet z mniszka lekarskiego - popularnego mlecza). Niektóre rośliny nie mają jednak do tego predyspozycji. Temat rzeka obejmujący nomenklaturę, warunki hodowli, wymagania, pokrój zewnętrzny i wiele, wiele innych, więc na tym poprzestańmy.
fezo - 2012-04-08, 11:29

Wszystkim forumowiczom.........

Zdrowia,szczęścia i radości
niech wam uśmiech w sercach gości
a zajączek piękny, biały
niech przyniesie koszyk cały
jajek złotych, kolorowych
i miłości cały worek.

peper50 - 2012-04-10, 13:51

fezo napisał/a:
Wszystkim forumowiczom.........

Zdrowia,szczęścia i radości
niech wam uśmiech w sercach gości
a zajączek piękny, biały
niech przyniesie koszyk cały
jajek złotych, kolorowych
i miłości cały worek.


Życzenia idealnie dopasowane do działu kupię, sprzedam, oddam. A może chodzi bardziej o aktualizację tematu?

fezo - 2012-04-14, 11:14

peper50 napisał/a:
fezo napisał/a:
Wszystkim forumowiczom.........

Zdrowia,szczęścia i radości
niech wam uśmiech w sercach gości
a zajączek piękny, biały
niech przyniesie koszyk cały
jajek złotych, kolorowych
i miłości cały worek.


Życzenia idealnie dopasowane do działu kupię, sprzedam, oddam. A może chodzi bardziej o aktualizację tematu?


Ale stronkę to masz super !!
Gratuluję. :spoko:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group