To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Modrzew Japoński - posiadam sadzonki, co teraz?

pawel18 - 2008-06-06, 15:06

mimo to bedziesz musial dac roslinie miminum rok by jeszcze troche podrosla , pozniej moze ci wysle link gdzie cos takiego jest prezentowane , z ta roznica ze nie na modrzewi a podajrze na jalowcu , ale najpierw musze poszukac
pawel18 - 2008-06-06, 15:25

oto i link ale jak sam zobaczysz , roslina jest duzo wieksza no i bardziej zageszczona niz twoje sadzonki http://www.bonsai-fachforum.de/ftopic15049.html
Anonymous - 2008-06-06, 17:00

Żebyśmy się wszyscy dobrze zrozumieli, mi się z tym wszystkim absolutnie nie spieszy. Jestem gotowy czekać chociażby 6 lat zanim cokolwiek będę mógł z drzewkiem robić, nie spieszy się..

Mam dość dobre książki/albumy dotyczące bonsai więc o samą teorię nie pytam, mimo to dzięki, pawel

O co proszę, to graść doświadczenia z Waszego własnego podwórka ;)

Pozdrawiam

Jacek Grzelak - 2008-06-07, 23:19

nie spieszy Ci sie powiadasz :?: Dlaczego więc nie zrobiłeś tak jak proponowałem , już w tym sezoni tym sposobem był byś w stanie wyciągnąć z tych roślin ładne shohiny , a w następnych dać im nadal rosnąć i ciąć , wzrost i cięcie na przemian zero drutowania , a mozna osiągnąć ciekawe kształty pnia i proporcjonalne konary :roll: :-) ;-)
Anonymous - 2008-06-07, 23:34

Jacek, nie zrozum mnie źle, ale... nie do końca Cie wówczas zrozumiałem - na tak radykalne kroki o jakich pisałeś potrzebowałbym widocznego przykładu, jakiejś szkółki, widocznych instrukcji, bałem się troszkę.. Ale pomyślę jeszcze, poczytam, rozejrzę sie.
Anonymous - 2008-08-19, 15:43

Roślinki podrosły, niedługo wkleję zdjęcia
Anonymous - 2009-04-09, 21:52

A tak oto wyglądają moje roślinki po roku spędzonym w ogrodzie - koniec wiosny, lato, jesień, zima... teraz mam już wiosnę 2009. Wiek roślin to 3 lata. Jak myślicie, do pierwszych formowań jeszcze z rok, dwa lata? :)

Pozdrawiam serdecznie!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group