To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Podocarpus - porady pielegnacji nowo zakupionego drzewka!!

Anonymous - 2011-04-14, 08:20

Z mojego pieknego podocarpusa wystaja korzenie przed dplne otwory w doniczce.Czy powinienem zmienić ją na wiekszą?
SeBaSM - 2011-04-14, 13:27

Jeżeli wychodzą korzenie przez dziury drenażowe to z pewnościa nie masz na dnie drenażu.
Jeżeli drzewko masz już dłuższy czas na twoim miejscu przesadziłbym je - teraz jest problem bo nie ma zdjęcia. Jakby była fotka można by było stwierdzić czy doniczka obecna może zostać i wystarczy przyciąć korzenie a nastapnie przesadzić drzewko w odpowiednią mieszanke, czy też należy zastosować większą doniczke.


Co do przesadzania - podocarpusa przesadzamy z początkiem lata.

Musisz wkleić jakieś fotki to napewno pomożemy.

Anonymous - 2011-05-18, 15:05
Temat postu: pomocy
fryzjer007 napisał/a:
Z mojego pieknego podocarpusa wystaja korzenie przed dplne otwory w doniczce.Czy powinienem zmienić ją na wiekszą?

Moje piekne drzewko niestety usycha:( nie mam pojęcia co sie stało!! Czy nie zaklimatyzował sie w nowych warunkach czy moze go przelałem?? A moze ma zbyt mała doniczke?? Pomocy moze jeszcze jest jakaś szansa??:( Liście zobiły sie suche i sie łamią.zaczeły brązowieć.

Anonymous - 2011-05-21, 16:52
Temat postu: Re: pomocy
fryzjer007 napisał/a:
fryzjer007 napisał/a:
Z mojego pieknego podocarpusa wystaja korzenie przed dplne otwory w doniczce.Czy powinienem zmienić ją na wiekszą?

Moje piekne drzewko niestety usycha:( nie mam pojęcia co sie stało!! Czy nie zaklimatyzował sie w nowych warunkach czy moze go przelałem?? A moze ma zbyt mała doniczke?? Pomocy moze jeszcze jest jakaś szansa??:( Liście zobiły sie suche i sie łamią.zaczeły brązowieć.
Nikt nie pomoże?? Moze jakiś doświadczony hodowca coś poradzi??
Łukasz Czarnecki - 2011-05-21, 19:39

Opisz jak podlewasz czy od góry czy przez zanurzenie- bo wg mnie on po prostu usycha. Dużo słońca i niewłaściwe podlewanie rośliny w torfie (od góry) może dać ci tylko wrażenie że roślina jest podlana a i tak większość wody zleci po zbitej bryle korzeniowej, natomiast w środku będzie sucho. Opisz też jak często go podlewasz i czy stoi na bezpośrednim słońcu czy w domu.
peper50 - 2011-05-22, 10:59

Łukasz ma chyba rację. W doniczce w której są praktycznie same korzenie bez ziemi woda odparuje bardzo szybko. Ja bym przesadził do większego pojemnika, bez ruszania korzeni. Za jakiś czas będziesz mógł wrócić do mniejszej doniczki ale już z drzewkiem w lepszej kondycji. Mam nadzieję, że nie nawozisz teraz.

I podlewanie przez zanurzenie to najlepszy sposób.

Anonymous - 2011-05-23, 15:00

Łukasz Czarnecki napisał/a:
Opisz jak podlewasz czy od góry czy przez zanurzenie- bo wg mnie on po prostu usycha. Dużo słońca i niewłaściwe podlewanie rośliny w torfie (od góry) może dać ci tylko wrażenie że roślina jest podlana a i tak większość wody zleci po zbitej bryle korzeniowej, natomiast w środku będzie sucho. Opisz też jak często go podlewasz i czy stoi na bezpośrednim słońcu czy w domu.
Właśnie podlewałem go od góry(a codziennie wieczorem zraszam) stał na parapecie ale teraz wyniosłem go na podwórko.Zacząłem go od wczoraj zamaczać w misce z wodą zobaczymy może coś sie ruszy.Jak czesto go zanurzć i na jaki czas??
peper50 - 2011-05-23, 15:26

Poczytaj o podlewaniu przez zanurzanie. Trochę własnej inwencji...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group