To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Zimowanie drzewek - wiąz przycięty zimą

Anonymous - 2006-07-30, 00:23
Temat postu: wiąz przycięty zimą
( Wątek z 2.01.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Witam mam pytanie mam wiaza w grudniu zrzucił wszystkie listki więc go poprzycinałem,a na wiosne chciałem go przesadzić. lecz teraz pojawiły się nowe pąki a wyczytałem w literaturze że powinno się przesadzać przed pojawieniem się nowych listków. Proszę o poradę

Jacek Grzelak - 2006-07-30, 00:23

To właśnie to
Twoje cięcie spowodowało pobudzenie rośliny do wzrostu , zrobiłeś to zbyt wcześnie i pomyliły jej się pory roku , ale to nic nie szkodzi , możesz przesadzić wiąza pod koniec marca , ale pamiętaj o zachowaniu proporcji pomiędzy korzeniami , a masą zieloną .

Anonymous - 2007-01-29, 22:26

A o jakie proporcje chodzi? (Bo ja kompletnie zielony jestem... w tych sprawach)
ogrodnik - 2007-01-29, 23:12

Jeżeli przycinamy korzenie to lepiej jest też przyciąć koronę drzewka, bo jak przytniemy korzenie to będzie ich mniej, no i trudno jest mniejszej liczbie korzeni utrzymywać przy życiu ciągle taką samą liczbę liści (pędów) dlatego dobrze jest też zmniejszyć wtedy liczbę liści (pędów) aby pozostawione korzenie dawały radę zaopatrzyć w wodę i sole mineralne jakąś ilość liści (pędów).
Mam nadzieje, że zrozumiesz.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group