To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Historie naszych drzewek - ¤ Komentarze: pinus silvestris mała sosna z ogrodu

Jacek Grzelak - 2008-12-19, 19:09
Temat postu: ¤ Komentarze: pinus silvestris mała sosna z ogrodu
Tutaj dyskutujemy na temat historii mojej sosny, którą możesz zobaczyć w wątku
http://www.przyjacielebon...opic.php?t=5414
Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.
==========================================================


Proszę o krytyczne spojrzenie i wpisywanie swoich uwag , wieżcie mi to dobrze wpływa na przyszły wygląd roślin ;-) :beer:

Mnich - 2008-12-20, 21:53

Jeśli chodzi o mnie zbyt mało wiem by krytykować takich ludzi jak Ty Jacku. Szczerze to i ja mam straszliwą chęć sie cieszyć posiadaniem sosny tylko niewiem jak sie za to zabrać, chciałbym prowadzić ją od sadzonki tyle tylko że niewiem jak to mam zrobić. Przeszedłem dopiero jedne warsztaty i prawde mówiąc wiem dużo wiecej nić wiedziałem ale to niewystarczy i bede sie kształcił. Jeśli mógłbyś mi dać jakieś wskazówki to bardzo prosze.
Jacek Grzelak - 2008-12-21, 02:03

A więc zapraszam na warsztaty u mnie , które odbędą się wiosną :)
Mnich - 2008-12-21, 14:03

Przyjade napewno !! ! juz sie doczekac nie mogę!!!
Anonymous - 2008-12-30, 11:34

to nawet i ja przyjadę, bo do Ciebie Jacku mam najbliżej :-P
Jacek Grzelak - 2008-12-31, 01:15

Jeśli to nie są czcze słowa i obiecanki cacanki , to rzeczywiście zorganizujemy coś wspólnie u mnie , a jeśli byłoby to naprawdę duże wydarzenie , to może zastanowię się nad regularnymi warsztatami na tym zadupiu bonsai-owym :-P :roll: :-) ;-)
Robert Błądek - 2008-12-31, 09:31

Może i ja bym się pojawił?! Dawno u Ciebie nie byłem.
kristofer001 - 2008-12-31, 13:01

Ja mam calkiem blisko, wiec tez bym sie pojawil jesli oczywiscie bedzie taka mozliwosc! :-)
Jacek Grzelak - 2008-12-31, 13:50

Wszystkich Was zapraszam , termin uzgodnimy po Świętach Wielkanocnych , Ty Robert możesz wpadać o każdej porze dnia i nocy :-P , tylko zawsze dryngnij na komórkę , żebym był w domu :roll: :-) ;-)
Mnich - 2009-01-05, 22:42

Więc czekamy na termin! :-) )
Anonymous - 2009-01-06, 05:50

delete
Jacek Grzelak - 2009-01-07, 18:43

wysokość sosenki to ok. 48 - 55cm (nie chce mi się teraz lecieć mierzyć , na ten mróz ) :-P a nebari ma dość obiecujące , we wczesnej fazie formowania założyłem obrączkę zaciskową tusz pod najsilniejszymi korzeniami :roll: :-) ;-)
pawel18 - 2009-01-08, 12:07

Jacek Grzelak napisał/a:
we wczesnej fazie formowania założyłem obrączkę zaciskową tusz pod najsilniejszymi korzeniami
jesli wolno spytac to co to jest ta opaska , kiedy ja nalezy zakladadc i czemu ona slyzy ??
EnDiK - 2009-01-08, 13:19

http://www.bonsai4me.com/AdvTech/ATNebari.html
mniemam że Jacek zrobił podobnie. ;-) dzięki opasce możemy stworzyć nowe nebari lub polepszyc obecne.

Jacek Grzelak - 2009-01-08, 14:42

No coś podobnego , tyle że nie na samym pniu , a na silnym korzeniu palowym , pozostawiając tusz nad opaską kilka silnych korzeni , tak by z czasem zmusić drzewko do korzystania wyłącznie z nich , palowego nie obcinałem od razu , bowiem obawiałem się o słaby jeszcze wówczas system korzeniowy :roll: :-) ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group