To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Modrzew i ...?

Anonymous - 2009-01-04, 17:02
Temat postu: Modrzew i ...?
Witam Was serdecznie.
Nie do końca mi wiadomo co to jest. Może Wy znacie? Ponoć „Nothing special”
Czy powinno się w jakiś sposób szczególny traktować rośliny, które wyrosły na innym kontynencie? Gdzie zimy nie sa takie jak u nas, a klimat bardziej wilgotny. Listki to drzewko zrzuciło w jesieni, ale mnie to nie martwi, bo zdaje się większość liściastych je gubi na zimę.

Ronin - 2009-01-04, 17:40

Niewiele widać na tych zdjęciach ale stawiam na morelę, choć może się okazać, że to jakaś wisienka

Bardzo fajny materiał. Jesteś z Rzeszowa to szukaj kontaktu z panem Bogdanem Pociaskiem. Tylko warsztaty z takimi drzewami, przez net nic nie zrobisz.

Skąd masz to drzewko?

Anonymous - 2009-01-04, 18:16

Zostało przywiezione z Japonii.
Anonymous - 2009-01-04, 19:48

Na karteczce przy drzewku powinno wszystko pisać :-D
Anonymous - 2009-01-05, 16:49

No tak, wszystko jest tam napisane :lol:

W marcu "nothing special" wygladalo tak jak na zdjeciach...moze bedzie lepiej rozpoznawalne. Taka nazwe podali mi sprzedawcy w sklepie :roll:
Moze znacie inna nazwe? ...drzewko wg. mnie jest sliczne..."something special" :-P
Czy moge je teraz przesadzic?

Co z drugim moim drzewkiem :shock: moza cos z nim zrobic?

Ronin - 2009-01-05, 17:17

Chodzi mi jeszcze po głowie Pigwowiec, ale w tym stanie nie odpowiem Ci czy chiński, czy japoński.
Czy kwiaty były potem bardziej rozłożyste czy pozostały w budowie kielicha-coś jak tulipan tylko, że kuliste?
Jeśli możesz to zrób zdjęcie etykiety, która przy nim była to być może CI powiem-uprzedzając Twoje pytanie powiem, że wiem, że jest po japońsku ;-)

Z tego co widzę na zdjęciu to wychodzi mi, że to jest Pigwowiec lagenaria Chaenomeles lagenaria, ale zrób dla pewności zdjęcie.

Tu masz link do googla z kanji - http://images.google.pl/i...aj+obraz%C3%B3w

Porównaj zdjęcia za swoim drzewem. Wpierw ustalimy co to a następnie co i jak z tym robić. Jestem na 90% pewny, że to pigwowiec-zdjęcia i etykieta- tylko kwestia jaki.

Anonymous - 2009-01-05, 18:18

Kwiaty po rozkwitnieciu. wygladaly dokladnie jak na tej etykietce (p.zdjecie). Platki byly rozlozyste, potem opadly, zostaly na galazkach (kwiatostany?) ...te z zoltymi precikami :-P Poczatkowo kolor kwiatow byl ciemniejszy, potem bardziej przypominal te z etykietki.

Niestety nie jestem w stanie porownac kanji, bo wyswietlaja mi sie tylko pionowe kreseczki.
Najbardziej podobne, jest ponizej.
Ale napewno masz racje, ze jest to pigwowiec. :jupi:

Ronin - 2009-01-05, 18:55

Nie mogę odczytać pierwszych trzech znaków z tej etykiety więc nie powiem Ci co tam jest napisane. Natomiast te dwa znaczki w nawiasie mówią, że jest to Pigwowiec okazały Chaenomeles speciosa. Wstaw zdjęcie samej etykiety to może coś więcej CI powiem o nim.
Nie chodziło mi żebyś porównała kanji lecz zdjęcia z rekordów jakie się wyświetliły ;-)

Anonymous - 2009-01-07, 00:05

Czy z tego w sumie 4-go zdjecia nie uda Ci sie odczytac?

Jesli chodzi o porownania, to zdjecie, ktore wkleilam, jest wlasnie z tych rekordow.
To jest link to strony.

http://images.google.pl/i...6lr%3D%26sa%3DG

Myslalam, ze moze skojarzysz. ;-)

Ronin - 2009-01-07, 01:42

Niestety, ale nie dam rady. Kanji ma prawie 6500 znaków, które często różnią się od siebie tylko jedną kreską, którą w takim pomniejszeniu nie sposób przeoczyć. Znak czytany jako "xin" a oznaczający serce,ducha lud rozum różni się tylko jedną kreską od znaku czytanego jako "bi", a który oznacza nieuchronność, niechybność. Jeśli możesz to wstaw zdjęcie w większym formacie na jakiś serwis typu fotosik, albo skontaktuj się ze mną na privie, bo rozumiem, że etykietę wywaliłaś i dlatego nie możesz zrobić jej zdjęcia ;-)
Odczytałem ostatni znak i te dwa większe pod spodem, które są chyba czymś w rodzaju nazwy firmy, miejsca produkcji w sensie szkółka.

A co do tego linku to domyśliłem się, że jest to zdjęcie z tych wyników i jedynie chciałem żebyś porównała zdjęcia ze swoim drzewem.

Anonymous - 2009-01-21, 22:23

Oto sa zdjecia...nareszcie mi sie udalo ;-)
Ronin - 2009-01-21, 23:19

Na chwilę obecną nie mam bladego pojęcia, co tam jest napisane. Wychodzą mi jakieś bzdury, ale w wolnej chwili usiądę nad tym i zobaczymy, co tam napisali producenci ;-)
Daniel J. - 2009-01-23, 12:44

CZesc a ja wiem co to jest wyslalem meila do kolezanki do japoni i dosalem odpowiec

CHAENOMELES SPECIOSA czyli pigwowiec okazaly http://www.about-garden.c...wowiec-okazaly/ tutaj mozna se troszke poczytac
:spoko:

ADMIN jr: Kwestie rośliny podobnej do modrzewia wyciąłem z postów tego wątku. Uczulam autorów wątków aby pamiętali o zasadzie: jeden wątek - jeden problem - jedno drzewko.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group