To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - FIKUS BENIAMINA

fafiko - 2009-03-22, 21:23
Temat postu: FIKUS BENIAMINA
PROSZĘ O OPINIE NA TEMAT MOJEGO PIERWSZEGO DRZEWKA.MAM GO JUŻ OKOŁO 4 , 5 LAT.

[Admin] Używanie wielkich liter JEST NIEGRZECZNE, bo krzyczysz.

fafiko - 2009-03-22, 22:02

JUŻ JEST
EnDiK - 2009-03-22, 22:14

tu jest chyba kilka drzewek, tak? Przesadź go do dużo większej doniczki. Za wcześnie aby go sadzić w takiej doniczce a na dodatek w zły sposób. Albo rozsadź rośliny albo utwórz lasek. Liście dość duże ale wszystko przed Tobą.
fafiko - 2009-03-22, 22:26

TUTAJ SĄ 4 DRZEWKA I SĄ NAPEWNO ZROŚNIETE KORZENIAMI NIE CHCĘ ICH ROSADZAĆ. GDY PRZESADZAŁEM DO TEJ DONICZKI PRZYCIOŁEM KORZENIE ALE JEDEN Z KORZENI BYŁ WIELKOŚCI PNIA .NIEWIEM CZY TAKI KORZEŃ MOGE OBCIĄC .
kristofer001 - 2009-03-22, 22:35

Witam! To byl prawdopodobnie przerosniety korzen czesto tak bywa u fikusow! Wiec jesli sa jakies drobne korzenie powyzej tego grubego korzenia to nie ma obawy. aby go uciac bedzie tylko zawadzal! Fakt doniczka jest mala, i by sie przydalo wybrac jakis styl moze tratwe, lub drzewko o wilelu pniach bo w chwili obecnej to/te drzewka nie maja stylu!
fafiko - 2009-03-22, 22:39

NIEWIEM CZY TO JEST WYKONALNE ALE CZY JEST MOŻLIWOŚĆ ZŁĄCZENIA PNI
kristofer001 - 2009-03-22, 22:43

oj jak najbardziej da sie to zrobic i nawet z fajnym efekem tu masz tema ktory byl niedawno poruszany, a jest tego wiecej!

http://www.przyjacielebon...opic.php?t=5669

armin - 2009-03-22, 23:57

Halo halo. Jeśli chce się coś zrobić, to na pewno nie w takiej doniczce. To początki, a robisz czynności końcowe. Z czego drzewko ma czerpać składniki potrzebne do rozwoju? Ze szklanki ziemi? Przeczytaj o mieszankach i przesadź jak najszybciej do dużego pojemnika. Myślę jednak, że po redukcji korzeni jest już za późno. Obym był złym prorokiem.
EnDiK - 2009-03-23, 11:04

ja bym wybrał Kabudachi albo gdyby dało się zordzielić rośliny Netsuranari :-) ale najpierw jak już pisałem trzeba przesadzić a potem myśleć nad formą.
fafiko - 2009-03-25, 18:52

Zrobiłem wedlug rady i przesadziłem do większej doniczki i faktycznie korzenie były przerośnięte .Proszę o porady co dalej z tym drzwekiem bez stylu.
Anonymous - 2009-03-29, 13:23

Zobacz na stronie nr.2, kształtowanie, FIKUS " DWUNASTKA".temat założył Bazyl.
fafiko - 2009-03-31, 17:16

Teraz by owinąć rafią muszę ją namoczyc.Mam pytanie?
1.Jak długo moczyć?
2.Rafie na pniu zawiązać na supeł czy tylko zawinąć? :roll:

Rob - 2009-03-31, 19:00

Z doświadczenia wiem, że lepiej moczyć rafie w ciepłej wodzie, szybciej osiąga sie wtedy efekt o jaki nam chodzi. Rafia po namoczeniu ma się łatwo rozwijać w pojedyńcze, nie poskręcane paski, zazwyczaj wystarczy moczyć kilka minut.

Owijasz tworząc coś jak opatrunek, końcówke paska możesz zawiązać na supeł nie ma to znaczenia - poprostu ma się ciasno trzymać i w miare estetycznie wyglądać ;-)

fafiko - 2009-04-25, 16:30

Owinołem rafią tak jak umiałem,mam nadzieje że nie jest tragicznie.Teraz przez rok nie odwijac?
Zdjęcie z innego ujęcia. Proszę o podpowiedzi jaki styl nadać bo nie mam zielonego pojęcia na ten temat.

Anonymous - 2009-04-25, 18:22

Tak conajmniej przez rok trzymać owiniętego.
fafiko napisał/a:
Proszę o podpowiedzi jaki styl nadać bo nie mam zielonego pojęcia na ten temat.

To po co owijałeś ficusa, skoro nie masz stylu? Wybierz styl i przy owijaniu kształtuj wstępnie według obranego stylu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group