To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

...z innej beczki - Yerba Mate

Anonymous - 2009-05-08, 21:30

Moja siostra parzy w czajniczku z sitkiem, przelewa kolejne porcje, czeka chwilę i wlewa do kubka. Da się spokojnie tak. Jednak nie ma to jak drewniane materko i porządna bombilka, tak przygotowana mate jakoś inaczej smakuje :) , no i samo picie jest w wersji exclusiv. Co do mocy naparu - zależy od pijącego, co kto lubi. Ja mam duże materko, wchodzi około szklanki wody. Porcja to 5-7 łyżeczek suszu, ale czasami mam ochotę na słabszą, więc sypię mniej. Starcza na 6-8 zalań, rzadko robię dwie porcje dziennie.
Początkujący rzeczywiście lepiej niech się decydują na łagodne smaki, zaczynałam od pajarito - no po tym to każda jest lagodna. Ale czasami lubię siorbnąć mocniejszą :P

Daniel J. - 2009-05-08, 22:36

e to ja wole szisze < fajke wodna > :mrgreen: o lagodnym smaku jablka albo mano . a naprawde to zadko pijam herbate nawet te zwykla moze 1 na 2 miesiace :-D
Anonymous - 2009-05-08, 22:52

Ja nie pijam zwykłej herbaty ani kawy. Nie lubię. Mate, woda mineralna albo zioła. W porywach z uzywek gazowanych cola :mrgreen:
Amen - 2009-05-11, 14:23

Tak pije.

Yerba mate taragui oraz Yerba mate rosemonde. Parze przez 2 minuty do 2 minuty i 40 sekund w koszyczku na lancuszku:) wodą +/- 70-75st.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group