To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Chcę otrzymać drzewko z pędu

Anonymous - 2007-01-27, 15:00

ogrodnik napisał/a:
a nie z sadzonek pędowych.

ja tylko wypisze sposoby rozmnażania klonu, bo nie sądze, abyś miała KASZTANA pod ręką (chyba, że mowa o kasztanowcu).
-nasiona,
-szczepienie,
-odkład,
-sadzonki.

Nie chę się tutaj rozpisywać jak te czynności wykonać ponieważ do tego trzeba mieć ciut praktyki i sporo wiedzy. Polecam ksiązki o tej tematyce i własne praktyki.

Jacek Grzelak - 2007-01-27, 18:42

Owszem jest taka możliwość , to znaczy jest to wykonalne , jednak nawet nie zaczynaj , nie ma sensu , chyba zę pod okiem fachowca , chodzi o to że takie domowe sposoby o jakich wcześniej pisaliśmy , nic nie dadzą w przypadku klonów , czy kasztanowca , wchodzi tu w grę cały cykl czynności jakie powinno się wykonać od pozyskania zrazów , poprzez ukorzenienie się roślin , aż do odpowiedniego momentu rozsadzenia roślin na stanowiska docelowe , lub do donic
Anonymous - 2007-01-28, 13:46

To co mi proponujecie na początek? Gdyż nie mam jeszcze drzewka, a chciałbym spróbować.
Anonymous - 2007-01-28, 13:59

iśc do kwiaciarni i kupić jakiegoś fikusa - np retuse ,benjamina czy benjamina natashe itp itd bo w tym okresie z pędu jest ciężko rozmnożyć roślinke (dla początkującego) a innych nie wysiejesz bo mamy zime, śnieg i zmarźniętą ziemie - dlatego jak wyżej polecam coś do wnętrza gdzie można się uczyć i próbować - w miare rozwoju doświadczenia i umiejętności na lato wiosne kombinować dalej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group