To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Przesadzanie i Podłoża - Doniczka spadła i pękła co zrobić?

Anonymous - 2009-08-28, 11:42
Temat postu: Doniczka spadła i pękła co zrobić?
Kilka dni temu mój wiąz który stoi już 2 lata w ogrodzie spadł z pnia na skutek trącenia przez psa. Doniczka zleciała dnem do dołu czyli tak jak normalnie donica stoi. Efekt był tak, że cała spękała i gdyby nie to że okleiłem ją szybko taśmą to rozleciałby się z drobny mak. Po sklejeniu drzewko zostało nawodnione i odstawione na swoje miejsce. Widać jednak, że cała zawartość doniczki została naruszona i przy każdym podnoszeniu doniczki (do nawadniania) drzewko "lata". Jestem więc zmuszony przesadzić drzewko. I teraz moje pytanie.

Kiedy najlepiej przesadzić wiąza w okresie jesiennym? I jak to zrobić aby najmniej ucierpiała na tym roślina? Bryła korzeniowa jest już cała obruszana. Nie ukrywam że jest już też nieco przerośnięta i dobrze byłoby ją skrócić.

grzesiq - 2009-08-28, 18:47

poprostu wsadz to drzewko do nowej doniczki jesli troche ziemi odpadnie to uzupelnij nowa a na wiosne przesadzisz juz odpowiednio z wymiana ziemi i przycieciem kozrzonkow
Jacek Grzelak - 2009-09-13, 23:09

Tak , spoko , tak jak poprzednik napisał i bez obaw ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group