To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Wiąz drobnolistny.

Anonymous - 2009-12-01, 16:15
Temat postu: Wiąz drobnolistny.
Witam :)

Kilka dni temu zakupiłem Wiąz Drobnolistny w OBI.
Przez te kilka dni był trzymany w mieszkaniu i wszystko jest ok.
Czytałem jednak sporo tematów na forum by się do edukować, co i jak robić z tym rodzajem drzewka.
Padały różne informację tutaj i teraz czuję się trochę zmieszany.
Nie wiem, co zrobić ze swoim drzewkiem.
Zbliża się zima - temperatury na dworze już nie za wysokie i zastanawiam się czy mógłbym drzewko trzymać teraz na dworze i czy taki drastyczny skok temperatur nie zabiłby go?
W markecie drzewo było trzymane w pomieszczeniu, w którym jest ciepło w domu tak samo.
Mam kilka pomieszczeń w domu, w których temperatura waha się między 10-15 stopni.
W pokoju u mnie (tutaj trzymam drzewko) jest około 20 stopni.

I jeszcze jedno pytanie - czy Wiąz Drobnolistny nawozić zimą? Czy przez ten okres zostawić go w spokoju?

ZDJĘCIA DRZEWKA :



secio - 2009-12-01, 19:09

Absolutnie nie nawoź! Możesz trzymać na dworze lecz musisz go zabezpieczyć przed mrozem. Ja trzymam 2 wiązy w piwnicy temperatura jest wystarczająca.
Rob - 2009-12-02, 11:01

Teraz już raczej za późno na zimowanie go na zewnątrz. Tej zimy potraktuj go jako indoora i niech zostanie w pokoju. Dbaj o dużą wilgotność powietrza. Jasne pomieszczenie około 15 stopni, myśle byłoby dla niego dobre ;-)

Żeby się upewnić poczytaj forum jest bardzo dużo tematów o zimowaniu wiązów.

Anonymous - 2009-12-02, 17:38

Cytat:
Żeby się upewnić poczytaj forum jest bardzo dużo tematów o zimowaniu wiązów.

Czytałem i różne info uzyskiwałem - ale najwięcej postów było blisko Twojej wypowiedzi, że jeśli kupiony jesień - zima i był cały czas w pomieszczeniach trzymany to lepiej na zewnątrz nie wystawiać tylko trzymać w domu w temperaturze 10-15. Dzięki za odpowiedź :)

Cytat:
Absolutnie nie nawoź!

Czyli dopiero na wiosnę? :)

SirDejw - 2009-12-08, 00:31

Tak, o ile będzie w dobrej formie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group