To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Podlewanie i Nawożenie - klon ginnala

Warszawska Szkoła Bonsai - 2010-01-31, 22:10

Nawóz organiczny jest najlepszy ze względu na swoje właściwości oraz mniejsze ryzyko przenawożenia. Mineralne potrafią się zbrylać w glebie i prowadzić do zjawiska suszy fizjologicznej (zgęszczeie gleby, gdzie roslina nie jest w stanie pobrać nic) w przypadku przenawożenia (niestety ale na etykietach niezawsze podają własciwe dawki).

Nawóz kurzy też nie jest dobry ze względu, że kura wydaje razem z odchodami mocz (dlatego też konsystencja jest zawsze rzadka). Duże stęzenie moczu zabije rośline. Odchody kurze w połaczeniu z wodorem po pewnym czasie wytwarzają amoniak - który jest też szkodliwy. Trzeba umieć stosować taki nawóz i trzeba go przegrzebywać w ziemi.

Polecam póki co bardzo tani i wydajny bio-humus w sklepach ogrodniczych, kwiaciarniach gdzie 500ml kosztuje około 4-6 zł.

Anonymous - 2010-01-31, 22:21

Dzięki wielkie. A kiedy po przesadzeniu mogę zacząć nawozić drzewko?
Warszawska Szkoła Bonsai - 2010-01-31, 22:28

Nie, bezpośrednio po przesadzeniu nie stosuje się nawozu. Trzeba dać roślinie "odpocząć" jak to niektórzy mówią.
Anonymous - 2010-01-31, 22:47

Czy po drzewku można zauważyć kiedy wróciło do właściwej formy czy jest na to jakiś określony czas??
t4ras - 2010-01-31, 22:52

kirsk w bonsai nie nalerzy się śpieszyć, zazwyczaj nic dobrego z tego nie wychodzi, stadardowo w książkach pisze że należy odczekac miesiąc...
Anonymous - 2010-01-31, 23:00

Ja się nie śpieszę :-) tylko moje drzewko od początku pobytu u mnie nigdy nie widziało nawozu :-P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group