To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - Pieprzowiec i kremowe płytki na gałązkach [ tarczniki ]

Anonymous - 2010-03-14, 12:14
Temat postu: Pieprzowiec i kremowe płytki na gałązkach [ tarczniki ]
Witam, przeczytałem opisy szkodników i prawdę mówiąc nic na 100% nie dopasowałem. Moje drzewko, pieprzowca, zaatakowały jakieś owady - wyglądają jak na zdjęciach, wielkości przeciętnie 1,5mm, przylegają do niektórych gałęzi i raczej się nie poruszają. Objaw dla drzewka jest taki, że od jakiegoś miesiąca zaczynają usychać i opadać liście. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych ode mnie w sztuce opieki nad bonsai co to takiego może być i jak to zwalczyć?

Arrrr - 2010-03-14, 14:10

To tarcznik. Najlepiej wybierz sie do ogrodniczego po chemie. Domowe sposoby są mało skuteczne. znalazłem coś takiego http://www.artgarden.pl/p...oducts_id=13466
narazie spróbuj usunąć patyczkiem owady.

Anonymous - 2010-03-14, 15:03

Dzięki...
poczytałem trochę na temat tego tarcznika i wychodzi mi że ciężko będzie go zwalczyć... pousuwałem tyle owadów ile się dało (to trudne bo jest ich naprawdę sporo i ciężko je wygarnąć), jutro z rana jadę do sklepu i spróbuję wynaleźć jakiś preparat, jak nie ten co pokazałeś, to podobny...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group