To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - Ficus Retusa gubi Listki :(

Anonymous - 2010-03-16, 12:21
Temat postu: Ficus Retusa gubi Listki :(
Witam

Dostalem w prezencie malego Bonsai Retusa ok. 25-30cm posiadam go 3 dzni , nie mialem doswiadczenia z tego typu roslinkami i chcial bym zaczerpnac malej pomocy.
Moj Ficus gubi powoli listki , obecnie nie mam jak zrobic zdjeci ale objawy sa takie ze listki żółkną i zaczynaja sie zkrecac a nastepnie opadaja,gdy dostalem drzewko to wygladalo na podsuszone i jus wtedy mialo poczatki opadania. zaczelem je podlewac 2x dziennie bo wyczytalem ze lubi sporo wody.
drzewko stoi przy polnocnym oknie wiec ma sporo slonca i ciepla, jedynie jak je otrzymalem to mialo kontakt z zimnym powietrzem przez jakas chwile
jest jakas szansa na to ze drzewko odrzyje ?? Prosze o pomoc :-(

Anonymous - 2010-03-16, 12:37

Moim zdaniem chodzi tu o aklimatyzacje, za jakis czas wszystko powinno wrocic do normy
Anonymous - 2010-03-16, 15:02

Tylko nie rób w doniczce pola ryżowego.Podlej raz a porządnie i poczekaj aż górna warstwa podłoża trochę przeschnie.Ja swojego retusiaka podlewam w taki sposób i ładnie rośnie. :)
Anonymous - 2010-03-16, 15:12

A jak najlepiej podlewac, tak jak dotychczas lac wode na glebe i spryskiwac listki czy poprzez zanurzanie ?? bo czytalem na forum ze to jest jeden z lepszych sposobow ehh
Anonymous - 2010-03-16, 15:17

Ja podlewam przez zanurzanie jak u gory jest sucho i tak co drugi czasami co trzeci dzien
Anonymous - 2010-03-16, 15:25

Ja podlewam normalnie z góry w doniczkę aż trochę wody wypłynie przez otwory drenażowe i co kilka dni opryskuję wodą listki.
Anonymous - 2010-03-18, 10:16

Ehh drzewko w dalszym ciagu gubi listki , z dnia na dzien gubi coraz wieksze listki po dzisiejszej nocy Zżółkło duzo listkow co wczoraj byly zielone :( ...
Co zrobic zastosowac jakis nawoz lub odzywke??
Jest jeszcze cos wyjelem dzis drzewko z doniczki i moim zdaniem nie wygladalo zbyt dobrze korzenie wygladaja jak jedna wielka brylaw ksztalcie donicy, czy to moze byc przyczyna obumierania drzewka??

ps. dzis postaram sie dodac jakies zdjecia drzewka

Anonymous - 2010-03-18, 14:54

Możliwe,że jest to skutkiem aklimatyzacji.Ja na Twoim miejscu bym poczekał z nawożeniem.
Anonymous - 2010-03-21, 10:57

:( drzewko nadal gubi liscie, i nie wiem czy to normalne w przypadku bonsai ale pedy ktore wczesniej byly zielone teraz uschnely, lecz jak zdrapalem nieco kory na galazkach to sa ladnie zielone i puszczaja bialy mlecz to dobry znak ??
Anonymous - 2010-03-21, 11:17

Jak są pod korą zielone to bardzo dobry znak bo oznacza,że są jeszcze żywe :)
Anonymous - 2010-03-21, 11:37

hehe domyslam sie :-D hmm nie wiem czy to moze miec cos wspolnego ale zanim otrzymalem bonsai to cos dziwnego dopadlo moje 2 drzewka Cytryne i Mandarynke praktycznie z obu naraz w ciagu tygodnia opadly owoce i polowa lisci hmm
Anonymous - 2010-03-21, 13:30

Oto moje drzewko ,
Anonymous - 2010-03-21, 15:11

Strasznie mała ta doniczka jak na tego fikusa,może coś z tym też wypadałoby zmienić?Może mieć za mało substancji odżywczych.
Anonymous - 2010-03-21, 17:21

Tak wiem ze mala ale chcialem poczekaj az drzewko sie zaaklimatyzuje i wtedy przesadzic,ale czy jak bym teraz przesadzil retusika to bym nie pogorszyl jego sytuacji?? hmm to jakie odzywki zastosowac, cos w plynie czy nawoz lub innego rodzaju ??
Anonymous - 2010-03-21, 19:40

Ja zaryzykowałbym przesadzenie do większej doniczki i żyznej gleby bez żadnych odżywek i nawozów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group