To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Larix decidua- egzemplarz eksperymentalny

Anonymous - 2010-03-22, 21:05
Temat postu: Larix decidua- egzemplarz eksperymentalny
Witam jak w temacie, mam oto takiego modrzewia, hodowanego od siewki jakieś 7 lat. Stworzyłem go do eksperymentowania różnych technik. Czekam na wasze opinie co zmienić w nim(styl wyprostowany nieregularny). Od razu mówię że zdj. jest źle zrobiono i nie widać rozłożenia gałęzi. W realu lepiej to wygląda. Ale irytuje mnie ta pustka po lewej stronie.
Anonymous - 2010-03-22, 21:58

Ja też mam podobne drzewko hodowane z dwu letniej siewki)Ma trochę więcej gałęzi grubszy pięń i szyszki)Sympatyczne drzewko tak dalej0
Rob - 2010-03-22, 22:28

Nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, ale gdyby tak pierwszą prawą gałązkę wyprowadzić do tyłu, tak samo trzecią prawą, czyli 4 od dołu, natomiast tą piątą skierować lekko w dół i bardziej w "stronę patrzącego", tak żeby zakryć trochę tą pustkę. Tyle, że wtedy wyrastałaby po wewnętrznej stronie łuku, więc i może wygięcie samego pnia w tym miejscu nie byłoby złym pomysłem.

To są moje wolne przemyślenia, jako ciągle początkującego, więc nie sugeruj się za bardzo ;-) Ale jestem niemalże w 100% przekonany, że nałożone druty są zbyt cienkie i będą wrastały, zwłaszcza na szybko rosnącym modrzewiu.

nandu - 2010-03-23, 09:54

A może coś takiego? Nie wiem tylko czy pierwsza lewa nie jest za nisko :-? No i chyba trochę trzeba skrócić gałązki. Ale zaznaczam, że ja dopiero zaczynam więc radzę do moich pomysłów podchodzić z rezerwą ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group