To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - Karmona i Wiąz

Starling - 2010-04-09, 10:17
Temat postu: Karmona i Wiąz
Witam. Mam 2 pytania.
1) Dlaczego Karmona drobnolistna nie chce puszczać gałązek. Puszcza listki i nawet kwitnie ale nie chce puszczać gałązek. Jest już po aklimatyzacji i przesadzeniu.
2) Czy istnieje jakiś umowny termin w jakim drzewko powinno po przesadzeniu zacząć odbijać. Mój wiąz został przesadzony jakieś 3 tyg temu i narazie nie chce rosnąć. Chyba go trochę przesuszyłam, ale teraz już jest podlewany normalnie. Nie rośnie ale i nie gubi liści. Jak zdrapie korę jest zielone.
Poproszę o pomoc. Z góry dziekuję.

lukipela - 2010-04-09, 18:21

Jak roślina nie chce wypuszczać pędów praktycznie nic nie możesz na to poradzić. Pozostaje zapewnić jej jak najlepsze warunki i czekać.
Co do drugiego punktu - co Wy wszyscy macie z tym zdrapywaniem kory??Ktoś gdzieś coś nie dokładnie przeczytał a teraz wszyscy początkujący na potęgę obdrapują swoje drzewka. Takie coś ma sens jak nie ma liści i drzewko wygląda na zasuszone - zdrapując korę sprawdzisz czy rzeczywiście jest suche jaj pieprz czy też pod korą jest żywa tkanka,a więc nadzieja. Jaki natomiast jest sens zdrapywania kory z drzewka które ma liście?? Skoro są liście,znaczy ze i pod korą na pewno jest żywa tkanka... Wystarczy trochę pomyśleć zanim się coś zrobi.

Starling - 2010-04-09, 21:09

Czy ja zdrapując może nawet bez sensu troszeczkę kory mogłam drzewku zaszkodzić? Bo jeśli nie to można było zwrócić uwagę w trochę sympatyczniejszy sposób
lukipela - 2010-04-09, 21:36

Fakt - można było,ale czasem trudno utrzymać nerwy na wodzy jak się setny raz czyta o zdrapywaniu kory z żyjącego drzewka nie wiadomo w jakim celu.
Przepraszam za ton,ale treść wypowiedzi jak najbardziej podtrzymuję.
Raczej nie zabije to drzewka,ale na pewno zdrapywanie kory szkodzi roślinom.

t4ras - 2010-04-09, 21:39

dla pewności można posmarować maścią organiczną, nie zaszkodzi.
Starling - 2010-04-09, 23:27

oki następnym razem będę wiedziała. Dzięki za rady. Rankę napewno posmaruję maścią


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group