To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - drzewko z gałęzi

Anonymous - 2010-08-12, 17:31
Temat postu: drzewko z gałęzi
Czy można zrobić drzewko ze zwykłej gałęzi? Nie chodzi mi o metodę odkładów powietrznych. Gdybym np. odłamała gałąź z piętką i zanurzyła w ukorzeniaczu a potem włożyła do ziemi? Przyjmie się? Bardzo podobają mi się bonsai ze zwykłych drzew, chciałabym podziwiać, jak moje własne zmienia kolory na jesień.
peper50 - 2010-08-12, 22:14

Poczytaj trochę...
slowikp - 2010-08-13, 06:28

Zależy z jakiej gałęzi, znaczy z jakiego drzewa z wierzby można.
seedkris - 2010-09-23, 10:31

Mozna też z wiązu syberyjskiego Ulmus pumila i z Zelkova davidiana. Nie każda się ukorzeni ale można poświęcić kilka przy cięciu. Podczas przycinania wiosennego sporo gałęzi się wycina i z tych można wybrać takie o grubości kciuka. W namiocie foliowym przez sezon się ukorzeniają i dają niewielkie przyrosty. Z wierzby można ciąć i sporo grubsze.
slowikp - 2010-09-24, 06:52

ja podałem wierzbę jako przykład,można też z jałowców tui klonów azali magnolii i jeszcze z wielu, wielu innych.
Herpestes - 2010-09-25, 08:43

Można zrobić drzewko ze zwykłej gałęzi.Można kupić małą zadzonkę zwykłego drzewa w szkułce za niewielkie pieniądze.Można samemu wychodować drzewko z nasion.Nie można trzymać w domu drzewek z naszej strefy nklimatycznej.Wszystkie drzewka z naszej strefy klimatycznej muszą stać na zewnątrz (podwórze).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group