To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - Identyfikacja - 2 krzaczki

Anonymous - 2010-10-15, 10:01
Temat postu: Identyfikacja - 2 krzaczki
Witam, przede wszystkim chciałbym serdecznie przywitać całe grono miłośników Bonsai, trochę poczytałem forum i jestem pod wrażeniem piękna tej sztuki i wielu , wielu wspaniałych prac jakie tu pokazaliście :spoko: , żeby nie zanudzać to na początek poproszę o pomoc w identyfikacji gatunków 2 krzewów, resztę o nich postaram się doczytać na forum.
Pierwszy - jakiś zapewne ficus, dostaliśmy teraz w prezencie, wysokość ok. 60 cm

będzie stał w dosyć sporej łazience z doświetleniem wschodnio/południowym

Drugi - właściwie za darmo jako bonus przy zakupie innych roślin, był zaniedbany, więc wsadziłem go tylko do innej doniczki i jakoś tam wstępnie przyciąłem, te najbardziej suche odrosty - ten oczywiście w ogrodzie, wysokość też ok 60 cm

z tego co się zorientowałem to nie będę nic zmieniał, przesadzał do wiosny, mam nadzieję na tych krzewach rozpocząć swoją przygodę z Bonsai i dzięki Wam uniknąć błędów na początku.

SirDejw - 2010-10-16, 07:20

Pierwszy to fikus a drugi to jakaś odmiana cyprysa. Cyprysy nie sa bardzo popularne jako materiały na drzewka ale na pewno da się z nimi coś zrobić.
seedkris - 2010-10-16, 08:04

Ta druga to cyprysik Ch. pisifera Boulevard
Anonymous - 2010-10-17, 12:20

dzięki, za podpowiedzi, zima idzie , więc będzie co poczytać - wiosną coś się zajmę dalej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group