To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - Białe grudki na korzeniach :(

Anonymous - 2011-01-15, 14:31
Temat postu: Białe grudki na korzeniach :(
Witam!
Mam problem z moim drzewkiem: po przesadzeniu w nowa ziemię pojawiły się ziemiórki i od tego czasu walczę z nimi jak mogę. Drzewko zgubiło wszystkie liście parę tygodni temu i nie odrastają. Ale nie o to chciałam zapytać... Martwią mnie dziwne białe grudki na korzeniach (dołączam zdjęcie) :-( Co to jest, czy to ma związek z ziemiórkami i jak to leczyć? :help:

Anonymous - 2011-01-15, 15:54

Pomóżcie, proooszę!! błagam o szybką odpowiedź!! Obawiam się , że mój ficus retusa jest już nie do odratowania, chyba ma spróchniałe korzenie :cry:
__Alien__ - 2011-01-15, 16:42

Mi to wygląda, jak by korzenie zaczynały gnić. Może przelewasz?
Anonymous - 2011-01-15, 16:49

__Alien__ napisał/a:
Mi to wygląda, jak by korzenie zaczynały gnić. Może przelewasz?



raczej nie, podlewałam go dopiero jak miał już sucho, też myślałam ze to z przelania więc teraz nawet rzadziej(ok. co 2 tyg.), ale przecież nie mogę go całkiem przestać podlewać... już mam mętlik w głowie :/

wog - 2011-01-15, 19:42

co to za krzak, moze od tego trzeba zaczac?
mateusz08 - 2011-01-15, 21:23

a czy to nie jest przypadkiem kamień z twardej wody? co prawda w grudkach ale może jednak
Anonymous - 2011-01-16, 00:24

wog napisał/a:
co to za krzak, moze od tego trzeba zaczac?


To ficus retusa. Mam go od 3 lat i nigdy nic takiego się nie pojawiało. Od niedawna podlewam go wodą przegotowaną (zimną). Może to jakiś grzyb?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group