To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Nasionka

Anonymous - 2006-09-23, 19:42

Tomku, 4 lata to lekka przesada, no dobra ,ale kto tu mówi o pojedynczym egzemplarzu :?: Gdybym JA czy Ty ,gdybysmy sie opierali tylko na jednym drzewku yto juz by nam sie to znudzilo prawda?

Normlane, Bonsai jest bez granicznie nie skonczonym dziełem... Tomek, tego mojego mirta ,maluszka formuje 1,5 roku, i mysle ze fajny efekt? a kupilem go w kwiaciarni... chudzinka i jedna wielka kulka... white był przy zakupie :] w plecaku go przytargałem;] sorki za offtopa

Anonymous - 2006-09-23, 20:01

To prawda jak bym miał zajmować się jeną rośliną w ten sposób to po czterech latach zastanawiałbym się po co u diabła przytargałem tego krzaka :jupi:

Ale od czegoś trzeba zacząć !!

szef - 2006-09-23, 20:40

Gohans, są ludzie którzy chca uzyskac efekt aby "sie pokazać" jak piszesz wczesniej, są jednak tacy którzy bawia się w bonsai dla własnej satysfakcji i nieskrywanej radochy :)
Nie moge zgodzic sie z Toba w jeszcze jednej sprawie, wysiew nasion raczej nie jest dla osób, które zajmuja sie bonsai raz po raz, wręcz przeciwnie, jest to zabawa dla osób bardziej aktywnych w tej dziedzinie, zazwyczaj jako uzupełnienie innych sposobów pozyskiwania materiału.
Co do yamadorii, pewnie, masz racje to chyba najszybszy sposób pozyskiwania materiału, który często może być niemal "gotowym" bonsai.
I obyśmy mieli jak najwięcej "gotowców" bez względu na sposób pozyskania. :spoko:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group