To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Przesadzanie i Podłoża - Wiaz-zewn/wewn

wiazek0312 - 2011-05-05, 10:45
Temat postu: Wiaz-zewn/wewn
Mam pytanie skoro wiąz może być wsytawiany na zewnątrz to czy na przykład przymrozki od -5- -1 w maju nie zakłucą okresu wegetacji i nie zasną w "sen zimowy'?? Bo skoro zimą mamy zapewnić im temp. od 5-10 stopni, a one przechodzą zimowanie to co się dzieje gdy temperatura spadnie poniżej zera?Naprzykład teraz w maju mamy przez kilka dni gdy temperatura dochodzi do 10 stopni w dzień. Przecież taką temperature powinny mieć w okresie zimowania. Czy im coś grozi? np. przestawienie wiąza z ciepłego pomieszczenia z 24 stopni za okno gdzie temperatura jest ok. 10 stopni?
peper50 - 2011-05-22, 11:09

Takie mamy teraz temperatury i nic nie poradzimy. Ostatnie przymrozki dały do wiwatu szczególnie sadownikom. Sam na drzewach widziałem czarne przemarznięte pąki. Gdy są takie duże skoki temperatur ja chowam te wrażliwsze rośliny do domu na dzień góra dwa. Zazwyczaj przymrozki są w nocy ale ostatnio mieliśmy okazję mieć je i za dnia więc trzeba po prostu się pilnować.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group