To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - chyba cos nie tak z moim drzewkiem:(,.....

Anonymous - 2011-05-05, 18:53
Temat postu: chyba cos nie tak z moim drzewkiem:(,.....
Witam dostalem jakies 3tygodnie temu bonsai Wiąz drobnolistny ( Ulmus parvifolia) Wszystko bylo fajnie mam odzywke podlewam go tak zeby ziemia nie byla za mokra ale zaczyna mi gubic liscie i nie wiem co mam zrobic.. bo to moje pierwsze takie drzewko brak doswiadecznia a nie chce go zepsuc.. wiec prosze o porade osob ktore maja doswiadczenie. Przesylam zdjecia drzewka i prosze o rade... Z Gory dziekuje!!!
wiazek0312 - 2011-05-05, 21:19

Podejrzewam przędziorka, albo jakieś problemy z podlewaniem. Czy ma on dostęp do pełnego słońca??? I czy nie przesadzsz tam z tą odżywką?? Zrobił się z niego krzak ... gdy dojdzie do siebie koniecznie musisz go przyciąć.
Anonymous - 2011-05-05, 21:27

tak ma on dostep do slonca...a co do odzywki to stosuje jak pisano raz na 2 tygodnie zgodnie z instrukcja ..znaczy to drzewko ze sklepu .. gdzies widzialem ze moze byc problem ze nie mialo zimowania chodz tego nie dowiem sie...... moze to przez to... ?? a jakas rada co teraz robic mam?
wiazek0312 - 2011-05-05, 22:31

A patrzyłeś czy nie ma przędziorka?? Jeżeli tak to go zwalcz!! A jeżeli nie to nie pozostało ci nic innego jak czekać kiedy bedzie dobrze... opiekuj się rośliną podlewaj, zraszaj codziennie i zapewnij mu słońca. Dopóki nie porpawi się kondycja, drzewka nie nawóź!! Pomogłem?
Anonymous - 2011-05-06, 00:07

Dobra bede tak robil a co powiesz na przesadzenie go bo tam pewno stara ziemia jak to w sklepie bylo? czy to zly pomysl??? Chyba faktycznie teraz tak doglebnie przegladajac zobaczylem te male pajczki chodzace ale to na paru lisciach.... jaki najlepiej preparat kupic mozesz lina podeslac???
SeBaSM - 2011-05-06, 06:29

O przesadzaniu teraz nie ma mowy, aby drzewko przesadzic musimy wiedziec ze jest ono w dobrej formie a twoje jest w fatalnej. Musisz poczekac jak odzyje.

Jezeli po spryskaniu drzewka zauwazyles malutkie pajeczynki to bedzie to napewno przedziorak.
Dobrym i skutecznym srodkiem jest MAGUS 200 SC. Sam sprawdzilem i mi pomogl. To typowy srodek na przedziorka. Dawki storowania masz na ulotce.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group