To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Przesadzanie i Podłoża - Mocne przycinanie drzewka a bryła korzeniowa.

Anonymous - 2011-05-30, 19:13
Temat postu: Mocne przycinanie drzewka a bryła korzeniowa.
Witajcie , mam pytanie ,jak to jest przy mocnym skracaniu i przycinaniu drzewka czy należy po takim zabiegu na wiosnę również skrócić bryle korzeniową czy lepiej zostawić ją jak jest by szybciej drzewko rosło?? Mianowicie chodzi mi o klona palmowego którego kupiłem w tym roku i zastanawia mnie czy po ucięciu go na odpowiedniej wysokości i utworzeniu nowego wierzchołka muszę przycinać i selekcjonować korzenie czy lepiej zostawić drzewko z dość spora ich ilością w starej doniczce w której go kupiłem???


Pozdrawiam.

TigerStyle - 2011-05-31, 08:21

Według mnie zostawić drzewko w tej samej bryle. Ja stawiam na jeden zabieg i na odczekanie czy drzewko odżyje.
wizja - 2011-05-31, 14:15

Tak jak pisze Tiger, po przycięciu "góry" zostawiłbym korzenie tak jak są, no chyba, że są mocno przerośnięte (czyli pozawijane dookoła doniczki) wtedy je też lekko przyciąć.
Anonymous - 2011-05-31, 18:21

na to wychodzi Norbercie ze korzonki tez będę musiał przyciąć bo wystają pod doniczkę nawet i jednym słowem od paru latek drzewko nie było przesadzane ;)
TigerStyle - 2011-05-31, 19:51

Pele pamiętaj tylko, że można pozbyć się grubych korzeni, ale te drobniutkie postaraj się zachować.
Łukasz Czarnecki - 2011-05-31, 20:19

Bezpieczniej byłoby rozciąć doniczkę i wydostać jak najwięcej korzeni a następnie przesadzić bez naruszania bryły do większego pojemnika. Szybciej drzewko bedzie odbijać a i mniejsze jest ryzyko utraty rośliny. Za rok będziesz mógł dokonać redukcji (jeśli oczywiście drzewko będzie w dobrym stanie).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group