To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - sosna yamadori - ma być wycięta

robibalek - 2011-08-10, 14:04
Temat postu: sosna yamadori - ma być wycięta
mam na oku sosnę, jest już dość spora, ale ma być wycięta, więc chyba ją przygarnę, tylko pomocy fachowców potrzebuję.
Co do mieszanki glebowej już poczytałam, muszę wiedzieć czy przyciąć ją przed wykopaniem, gdzie najlepiej. Mam już mniej więcej plan jakby miała wyglądać, ale Wy jesteście bardziej doświadczeni i na pewno dobrze mi poradzicie.
załączam kilka fotek owej sosny
Za wszelkie porady z góry dziękuje.

peper50 - 2011-08-10, 19:50

Trochę duża ta sosna i średnio ją widzę jako materiał na bonsai ale jeśli masz pomysł a ma być wycięta to jak najbardziej. Jeśli chodzi o yamadori to jest to dość trudny temat. Najlepiej jak weźmiesz ze sobą kogoś doświadczonego w kopaniu.

Wszystko zależy jak sprawa się ma z korzeniami. Jak są bardzo długie to będzie problem. Jeśli są zwarte i dość blisko pnia to byłoby najlepiej. Jeśli nie ruszasz korzeni a przekopujesz roślinę z miejsca na miejsce to nie musisz nic przycinać.

Przycinasz górę wtedy gdy przycinasz korzenie, żeby w miarę zachować równowagę miedzy górą a dołem tak aby korzenie były w stanie wykarmić całą zieleń. O to w tym chodzi.

robibalek - 2011-08-11, 08:15

Dziękuję Bartku.
fiedler1 - 2012-04-27, 16:28

Kawal drzewka ;)

Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group