To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Jałowiec pospolity "green carpet"

peper50 - 2011-08-10, 19:07
Temat postu: Jałowiec pospolity "green carpet"
Witam. Jakiś czas temu zakupiłem dwa jałowce. Przedwczoraj z jednego ukręciłem pół-kaskadę. Na zdjęciach wyszło to średnio ale w rzeczywistości wygląda jak na moje oko i pierwsze formowanie - dobrze. Górna gałąź jest śmieszna więc albo wypadnie albo zrobię z niej jiny albo też wymyślę coś innego. Mam nadzieję, że drutowanie nie jest bardzo tragiczne, przykładałem się :P . Gdyby ktoś poradził jakąś doniczkę na przyszłość, bardzo proszę.
Także, krytykujcie, radźcie. Byle mi to pomogło w prowadzeniu rośliny :) .

nandu - 2011-08-10, 21:03

Gratuluję ciekawego materiału, bardzo fajna nasada pnia i nebari. Formowanie jak dla mnie bardzo udane. Co do górnej gałązki to absolutnie bym jej nie usuwała. Z czasem będzie wyglądała lepiej i będzie ładnie współgrała z resztą.
Daniel J. - 2011-08-10, 21:17

zawsze zdążysz uciac jak narazie zostaw , rosline przeswietliles niech sie zageszcza do srodka :brawo:
wog - 2011-08-10, 22:54

bardzo ladna robota :-)
Pit-B - 2011-08-10, 23:32

oj ale fajna praca.
slowikp - 2011-08-11, 06:51

gratulacje, ja bym górną usunął
arek_wie - 2011-08-11, 08:53

1 moim zdaniem donica nieszkliwiona tego typu
2 co do drzewka to pierwsza klasa ewentualnie rozważ
możliwość opuszczenia jeszcze troszeczkę najniższej gałęzi

peper50 - 2012-06-10, 19:14

Kontynuuję :P . Jałowiec rośnie jak szalony dlatego nie przesadzałem go tylko przedrutowałem i przeformowałem. Zostało przycinanie przyrostów, usuwanie igieł. Próbuję wyprowadzić wierzchołek bo całość jest trochę za płaska. Bardzo przyjemnie się pracuje na tych jałowcach.

Wszelkie rady mile widziane.

Pozdrawiam serdecznie.

MaciekMM - 2012-06-10, 21:34

Jak dla mnie bomba a fota z góry :-o więc :brawo: :brawo: :brawo:
TigerStyle - 2012-06-11, 11:11

Bardzo fajnie, może rzeczywiście ciut płasko, ale już się za to zabierasz. W donicy prezentowalby się świetnie. Dobra robota.
viopola - 2012-06-12, 23:14

super , sama pracuje nad podobnym , ale jest jeszcze trochę goły
, uratowałam go ze sklepu ogrodniczego i musze go troche zagęscic, Twój bedzie piękny

peper50 - 2012-06-24, 20:02

Nie śmiejcie się Filmik nakręcony telefonem :P . ... Poskracałem przyrosty, powycinałem "trójki", spadły 2 gałęzie. Góra to na razie porażka bo trzeba zbudować czapkę ale już coś w tym kierunku robię.

Pozdrawiam serdecznie.

http://dai.ly/LJY1bq

Mirek Drabent - 2012-06-24, 23:08

Zamiast oglądać mecz pół godziny "kręcę" jałowcem w lewo i prawo.Widzę, w którą stronę go układasz, dlatego zastanawiam się czy nie brałeś pod uwagę innej możliwości.Chodzi mi o zmianę frontu dla jałowca.Dla mnie front to 19 sekunda filmu (nie chcę przewracać twojej koncepcji, to tylko jeden z pomysłów na jałowca).
peper50 - 2012-06-24, 23:18

Wyleciała jedna gałąź która mogła być wiodącą (13 sekunda). Ale ta jest lepiej rozwinięta więc ją wykorzystałem. Na żywo wygląda świetnie a na filmiku i fotkach jakoś tak... To znaczy, że muszę nad nim jeszcze dużo pracować. Myślę, że za 3/4 lata będę zadowolony i z fotek i filmików ^^.

Dziękuję za sugestię, która jest warta przemyślenia i pozdrawiam serdecznie.

willy - 2012-06-25, 09:03

Ja również rozważyłbym bym tę 19 sek jako front. W tym układzie bardziej jest 3D i dodatkowa możliwość udramatyzowania kompozycji jinem.
Jak to piszą na IBC "NICE TREE, GOOD JOB" :-D
Powodzenia w dalszych pracach.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group