To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Figowiec benjamina

oscyp33 - 2011-11-17, 00:22
Temat postu: Figowiec benjamina
Witam posiadam dwa drzewka lub pewnie dla nie których "krzaki". To mniejsze jest tworzone z z odszczepek tego większego. Wsadziłem je i zaplotłem bez zamysłu nad stylem formowania. Jednak chciał bym się doradzić czy mógł bym dokonać jakiś zabiegów aby drzewko stało się bardziej wartościowe pod względem wizualnym.



Większe przez długie lata było zaniedbywane. Zdeterminowany przyciołem tu i tam wygiołem jeden konar i wyprostowałem delikatnie gałązki drugiego konaru. No i tak jak poprzednio co da radę z tym zrobić




TigerStyle - 2011-11-17, 22:59

Witam,

Kolego, poczytaj troche. Poczytaj o stylach bonsai, rozmiarach, typach. Rany poszukaj chwilę w internecie. Podam link nawet:Bonsai

PS
Druty na tym drugim masz tak pozakładane, że mi osobiście szkoda drzewka.

Pozdrawiam

oscyp33 - 2011-11-17, 23:37

nad mniejszym myślałem styl Styl Moyogi a co do większego to nie mam pojęcia. a co z tymi drutami nie tak ?
slowikp - 2011-11-18, 06:30

No właśnie poczytaj to będziesz wiedział co nie tak.
TigerStyle - 2011-11-19, 09:29

slowikp napisał/a:
No właśnie poczytaj to będziesz wiedział co nie tak.


Czytaj wyżej :-)

Co do twojego stylu, to może Moyogi z tego wyjść. Jednak w chwili obecnej fatalne masz proporcje. Z drugiego zdejmij ten drut, też zobacz proporcje drzewa i w ogóle przemyśl, bo w chwili obecnej to ta gałąź mi przypomina kolanko w kuchni od zlewem.

Tutaj masz link , który może pomóc.

Pozdrawam.

oscyp33 - 2011-11-22, 00:18

Czyli krótko mówiąc grubość drzewka nie jest proporcjonalna w obu przypadkach do jego wysokości. I teraz moje pytanie co zrobić aby było dobrze.
TigerStyle - 2011-11-23, 19:43

oscyp33 napisał/a:
Czyli krótko mówiąc grubość drzewka nie jest proporcjonalna w obu przypadkach do jego wysokości.


Tak, zadza się.

oscyp33 napisał/a:
I teraz moje pytanie co zrobić aby było dobrze.


Nie ma jednej prostej odpowiedzi. Musisz poczytać o stylach i ich związku z gatunkiem roślny przede wszystkim. Jakiś pomysł i plan, który w gruncie rzeczy przy obecnych rozmiarach tych roślin, będziesz realizował co najmniej kilka lat.

Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group