To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Dlaczego traci liście

Daniel S - 2011-11-26, 10:38
Temat postu: Dlaczego traci liście
Witam wszystkich,
mam problem z moimi drzewkami nie wiem czy tracą liście bo mamy jesień czy są chore, nie wiem co to za drzewka wyhodowałem ich z nasion. wszystkie są tego samego gatunku, to co już nie ma liści to najpierw zrobiły się czerwone i żółtawe jak liście drzew przed moim blokiem a później opadły. A na tych dwóch robią się żółte i oblatują. Jaka może być przyczyna?

TigerStyle - 2011-11-26, 11:13

Witam,

Też nie wiem do końca co to za gatunek. Jednak z tego co piszesz wydaje mi się, że po prostu dopada je jesień. Jeżli je podlewałeś i były w dobrym stanie to pewnie idą na sen zimowy. Wystaw gdzie jest chłodno, aby im nie pomyliły się pory roku i pewnie na wiosnę się obudzą.

Pozdrawiam

lukipela - 2011-11-26, 11:23

Przede wszystkim żeby można było coś doradzić KONIECZNIE trzeba ustalić co to za gatunek. Skąd miałeś nasiona?
Daniel S - 2011-11-26, 15:36

Nasiona kupiłem na allegro to było jakieś 1.5 roku temu może rok i za chiny nie mogę sobie przypomnieć co to za gatunek. Wiem że ma kwitnąć, ale nie pamiętam na jaki kolor i jaki kwiat.
lukipela - 2011-11-26, 17:03

No to trochę lypa. Ja nie wiem co to za gatunek, może ktoś inny go rozpozna, bo bez tego raczej nic nie da się doradzić.
Pit-B - 2011-11-26, 21:33

Coś kło irgi. Myślę że potrzebuje zimowego spoczynku chyba nie jej miejsce tam gdzie jest.
iwan622 - 2011-11-26, 21:34

liście przypominają mi Murraje hmm czy to drzewko ma białe kwiaty ?? lub sageretie the oczywiście jeśli są to drzewka indor
Daniel S - 2011-11-27, 09:16

Zabijcie ale nie pamiętam nic co mogło by pomóc. :doh:
Tadek - 2011-11-27, 10:05

A ja może zaproponuje troszkę inne rozwiązanie gatunku. Skoro nasiona kupione były przez internet, znajdź w archiwum sprzedawce, który sprzedał nasionka, sprawdź czy nadal je sprzedaje. Jeżeli tak to najczęściej są pokazane obok potencjalne okazy wraz z konkretną nazwą. Dzięki temu wszystko powinno się wyjaśnić. Co sądzisz o takim rozwiązaniu?
Daniel S - 2011-11-28, 11:05

Po długich przeszukiwaniach znalazłem jest to Lagerstremia indyjska.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group