To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - moje drzewko po plesni(chyba)stracilo wszystkie liście

magsonia - 2012-02-08, 11:59
Temat postu: moje drzewko po plesni(chyba)stracilo wszystkie liście
jakis czas temu pytalam was o dziwny nalot na ziemi w doniczce. udalo mi sie pozbyc plesni jednak moje drzewko zaczelo wiednac najpierw jedna polowa i uschla potem druga polowa lisci ktora tez uschla. obcielam uschniete galazki i moje drzewko wyglada teraz tak. nie wiem co moze byc tego przyczyna moze ta plesn a moze to ze stalo przy oknie i zmarzlo. moze ma ktos jakis pomysl i moze ktos wie czy moje drzewko jeszcze zyje albo jak to sprawdzic? pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
arek_wie - 2012-02-08, 19:22

sprawdzić można w bardzo prosty sposób wystarczy zdrapać korę jeżeli pod nią jest zielone to żyje
magsonia - 2012-02-08, 22:20

dziekuje
SirDejw - 2012-02-09, 21:48

Podłoże to bagno. O ile jeszcze są jakies szanse na odratowanie to przełóż roślinę ostrożnie do większego pojemnika z lepiej przepuszczalną mieszanką i drenażem. Postaraj się podlewać dopiero kiedy dobrze przeschnie. Korzenie najpewniej zgniły. Nie ingeruj w bryłę, po prostu ostrożnie przełóż na warstwę drenażu i obsyp nową mieszanką. Na pewno przydałaby się szklarenka, ale trzeba panować na wilgocią - pamiętać o wietrzeniu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group