To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - co robić ?

tomal77 - 2012-04-23, 14:18
Temat postu: co robić ?
Witam
Zostałem posiadaczem bonsai, niestety od kiedy go dostałem ( 10 dni) dziennie opadają mi żółte listki - pełna jesień.
Wyczytalm na www że drzewko należy dziennie mocno podlewać i tak robię lecz to nie pomoaga proszę o wskazówki jak dbać o drzewka.
Myślę że to gatunek wiąz drobnolistny - ulmus parvifolia

wizja - 2012-04-23, 14:28

Przelewasz drzewko. Podlewaj wtedy, gdy ziemia na wierzchu lekko przeschnie - różnie to wychodzi, raz na 2-3-4 dni... obserwuj.

To tak na szybko. Następnie przeczytaj większość w dziale Bonsai - co warto wiedzieć

tomal77 - 2012-04-23, 14:34

Dzięki, tak wiem wiem czytać i uczyć się jednak potrzebowałem rady na szybkożeby nie stracić drzewka
wro_bel - 2012-04-24, 08:07

Poza instrukcjami jakich udzielił Ci wizja to jeszcze tak informacyjnie - opadanie liści jest częstym objawem aklimatyzacji drzewka w nowym miejscu. Po jakimś czasie wszystko wraca do normy pod warunkiem, że przez złe zabiegi wcześniej nie uśmiercisz drzewka. Na razie podlewaj jak wierzchnia warstwa podłoża lekko przeschnie, postaw drzewko w nasłonecznionym miejscu i nic więcej nie rób. Jeżeli za miesiąc drzewko nie zacznie wracać do normy to możesz zacząć się martwić.
Emzaw - 2012-04-27, 20:13

potwierdzam z własnego doświadczenia powyższe posty, sam jestem świeżo upieczonym właścicielem właśnie wiązu i mój miał identycznie, po jakimś czasie samo minie ;)
iwan622 - 2012-05-05, 21:22

zapodaj fotki

sprawdzaj co dzień palcem czy wierzchnia warstwa ziemi jest mokra czy sucha jak jest sycha zalecam podlewanie

oczywiście nie zapomnij nawozić drzewka nawozami do bonsai
wystaw drzewko w słoneczne miejsce

MaciekMM - 2012-05-05, 21:58

iwan622 napisał/a:
zapodaj fotki

jak najbardziej za może czegoś się dopatrzymy.
iwan622 napisał/a:
oczywiście nie zapomnij nawozić drzewka nawozami

No nie wiem jak z tym nawozem??? Większość user'ow nie zaleca stosowania nawozów zanim drzewko nie odbije.

iwan622 - 2012-05-05, 22:04

niby maja racje jednak zobacz ze jest to kuracja ;) nawóz w małych ilościach może pobudzić roślinę do wzrostu
jednak ważne jest to aby stał w słońcu gdzie będzie miał ciepło powinien odbić:)

MaciekMM - 2012-05-05, 22:07

iwan622 napisał/a:
nawóz w małych ilościach może pobudzić roślinę do wzrostu

Aaaa no to ok :spoko: się znaczy dawka 1/2 - 1/3 normalnej.

iwan622 - 2012-05-05, 22:13

no jakoś tak ;)
dokładnej dawki nie podam bo sam robiłem to na oko

Paproc - 2012-05-06, 23:07

Nie przesadź z tym słońcem bo poparzysz liście... Kiedy drzewko nie jest przyzwyczajone do mocnego słońca unikaj "godzin szczytu" bo tylko pogorszysz stan obecnych listków.
reval - 2012-06-27, 10:58

czesc,
chcialbym moim rodzicom kuoic prezent na rocznice slubu, czy ktos moglby mi pomoc jakie drzewko najlepiej kupic?zalezy mi na takim drzewku, ktore nie wymaga duzego nakladu sil i pielegnacji:-), poniewaz moi rodzic sa juz w podeszlym wieku:-(
z gory dzieki za pomoc

MaciekMM - 2012-06-28, 11:55

Kup fikusa a jeśli mają możliwość trzymania drzewka na zewnątrz to może wiąz. Co do nakładu pracy to nie ma lekko - trzeba pilnować.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group