To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Wystawy, targi, spotkania - [Poznań] Warsztaty, spotkanie, cokolwiek..?

Olo - 2012-05-12, 02:27
Temat postu: [Poznań] Warsztaty, spotkanie, cokolwiek..?
Zauważyłem, że forum podumarło troszkę... Zastanawiam się czy towarzystwo też..?
Jestem bardzo początkującym zalążkiem kandydata na bonsaistę... Czytałem sporo, oglądałem sporo... Ale już wiem, że bez spotkania na żywo, bez zobaczeni prac, będzie bardzo trudno się czegoś nauczyć.

Stąd moje pytanie - czy szykują się może w Poznaniu jakieś warsztaty? Czy może ktoś doświadczony chciałby się spotkać i porozmawiać o temacie? Coś pokazać? Czy cokolwiek dzieję się w Poznaniu co, takiego pre-wstępnego bonsaistę, pomogłoby wprowadzić w tajniki tej pięknej sztuki?

Czekam na Wasz odzew :)
I pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

armin - 2012-05-12, 22:18

Jakiś czas temu spotykaliśmy się w miarę cyklicznie, ale ostatnio trochę się porodziło kolegom dzieci i czasu jakby mniej. Jutro spotykam się z jednym z kolegów i może coś uda się u niego zorganizować (Promno koło Pobiedzisk). Dam znać.
Olo - 2012-05-13, 00:15

W takim razie czekam na info :)
wro_bel - 2012-05-13, 17:23

To i ja się piszę (jeżeli można i jeżeli termin dopisze), bo rzeczywiście bez podpatrzenia technik u bardziej doświadczonych ciężko się robi cokolwiek.
Olo - 2012-05-14, 02:06

Fajnie! Więcej nas = lepiej! (chyba)
Nie chiałbym, żeby temat umarł... Zabieram się do bonsai od jakiegoś czasu, ale jak wspomniałem - bez spojrzenia na pracę doświadczonych bonzaistów ani rusz... Jestem zdeterminowany i czekam na wszelkie propozycje :)

armin - 2012-05-14, 08:00

Rozmawiałem wczoraj z kolegą z Promna i nie będzie problemu żeby coś zorganizować. Doszliśmy do wniosku, że najlepszym terminem będzie połowa czerwca (cięcia letnie i ewentualne drutowanie jałowców). A więc wstępnie - 16 czerwca. Z pętli autobusu 401 w Swarzędzu mogę do Promna zabrać kilku niezmotoryzowanych.
Olo - 2012-05-14, 08:51

Super! Zatem wstępnie jesteśmy umówieni :)
Jacek Grzelak - 2012-05-21, 12:00

Jakby ktoś z Was miał ochotę popatrzeć jak pracuje doświadczony fachowiec , to zapraszam 27 maja do centrum ogrodniczego "BERBERYS" w Suchym Lesie . Odbędzie się tam mały pokaz formowania prowadzony przez Roberta Błądka i być może Robert uraczy widzów wielką pigułą wiedzy bonsaiowej :beer: :jupi: ;-)
wizja - 2012-05-21, 12:07

dzięki za cynk! jakaś konkretna godzina?
Jacek Grzelak - 2012-05-21, 13:23

Dokładnie nie wiem , ale pokaz trwa kilka godzin , a zaczyna się ok. 9 - 10 rano
armin - 2012-05-21, 15:56

Dzięki za info. Na pewno będę. Może nawet z kierowcą. :lol: :beer:
Robert Błądek - 2012-05-22, 13:55

Tak dla sprostowania, jeżeli ktoś spodziewa się frezowania łamania itd. to nie zemną. Ja to wszystko robię na swoich roślinach. Ale nie robie samego szoł dla publiki terminy nie odpowiadają to roślin nie dotykam. Tak jak jacek napisał zapraszam na dużą pigułę praktycznej wiedzy. Jeżeli ktoś ma możliwość może przywieść swoje rośliny, podyskutujemy, omówimy wszystko....
Olo - 2012-05-23, 01:04

Chętnie bym popatrzył... Bardzo chętnie! Postaram się być, acz koliduje mi nieco inne wydarzenie - 30stka przyjaciela. Ale spróbuję być :) (już nie wspomnę, że trzeba odpuścić GP F1 :-| )
armin - 2012-05-23, 09:21

Robert Błądek napisał/a:
Tak dla sprostowania, jeżeli ktoś spodziewa się frezowania łamania itd. to nie zemną. Ja to wszystko robię na swoich roślinach. Ale nie robie samego szoł dla publiki terminy nie odpowiadają to roślin nie dotykam.

Właśnie dlatego przyjadę

Jacek Grzelak - 2012-05-23, 16:43

Armin najlepiej weź ze sobą coś do nagrywania , bo jak Robson się rozkręci to nie sposób będzie zapamiętać całej tej lawiny wiedzy , oczywiście jeśli będą ku temu sprzyjające warunki :beer: ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group