To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Olsza i klon

oski44 - 2012-09-14, 11:56
Temat postu: Olsza i klon
Witam.
Ostatnio będąc u wujka znalazłem pod płotem olszę (ok. 18 cm. wysokości) oraz klon ( ok. 12 cm wysokości). Obydwa drzewka wykopałem i przesadziłem do doniczek (i tak były do wyrwania) .
I teraz mam pytanie. Czy drzewka nadają się na bonsai ? ( jeśli nie, to mam miejsce gdzie mogę je posadzić). Docelowo będę hodował je na balkonie. Jeśli się nadają, to kiedy je przyciąć ? Gdy będą miały pół metra ?, metr ?
Z góry dziękuję za odpowiedź

MaciekMM - 2012-09-14, 13:25

No to 18 i 12 cm wysokości się znaczy że to są młodziutkie sadzonki/siewki. Propozycja jest taka: wsadź je w grunt na kilka kolejnych lat. Jak przytyją na grubość to możesz się zacząć zastanawiać jak je poprowadzić. Szkoda że wykopałeś je teraz kiedy szykują się do zimy ale może nie mogłeś czekać do wiosny.
oski44 napisał/a:
I teraz mam pytanie. Czy drzewka nadają się na bonsai ?

Tak za kilka lat jak będziesz dbał.
oski44 napisał/a:
Jeśli się nadają, to kiedy je przyciąć ? Gdy będą miały pół metra ?, metr ?

To jest uzależnione od Ciebie ale ani przycinać ani drutować tak młodych sadzonek nie proponuję.
oski44 napisał/a:
Z góry dziękuję za odpowiedź

Ależ proszę :-)
PS jeśli Cię na Bonsai wzięło to proponuję kupić drzewko (najlepiej nie w markecie) co najmniej wstępnie ukształtowane po wcześniejszym sprawdzeniu jakie możesz mu zagwarantować warunki.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group