To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - Pomocy drzewko mi umiera FOTO

Anonymous - 2013-02-26, 20:52
Temat postu: Pomocy drzewko mi umiera FOTO
Witam . Od jakiegos czasu mam pewien problem z moim kochanym drzewkiem :( . tak jak widać na zalaczonym zdjęciu... liście marnie wygladaja nie jest juz takie gęste jak bylo na poczatku. Niestety niewiem jaka to odmiana tu prosze o pomoc liscie usychaja i opadaja, drzewko sie rozroslo potrzebuje rad jak je uksztaltowac, jak bardzo obciac zeby zrobilo sie gestsze, być może trzeba przesadzic ...bardzo prosze o rady jak sprawic zeby odżylo dziekuje i pozdrawiam MArta
BRNK - 2013-02-26, 21:00

Dasz radę wrzucić zdjęcie w większej rozdzielczości? Trudno dojrzeć listki, ale może ktoś rozszyfruje ten okaz.
Anonymous - 2013-02-26, 21:30


TigerStyle - 2013-02-26, 22:38

Według mnie to fikus.

Napisz kiedy ostatni raz przesadzany, czy przenosiłaś go jakoś ostatnio. Były w ogóle jakieś zmiany w otoczeniu drzewka?

peper50 - 2013-02-26, 23:26

Wygląda jak liguster. Stoi na parapecie przy oknie?

Nie przycinałaś go więc wyrosły takie długie baty. Na wiosnę możesz przyciąć do 3 listków.

Najlepiej zajrzyj do jakiejś lektury o tematyce bonsai np do Płochockiego.

Pozdrawiam.

armin - 2013-02-27, 08:26

To jest ligustr chiński. Nie wiem dlaczego piszesz, że umiera, bo na zdjęciach widać, że ma się całkiem dobrze (nawet bardzo dobrze jak na tę porę roku). Wyciągnięte pędy, to efekt mniejszej ilości światła. Nie wiem jakie masz doświadczenie w przesadzaniu, ale wkrótce warto byłoby to zrobić. W zależności od wielkości redukcji korzeni można później pomyśleć o przycięciu. Warto to jednak zrobić z kimś doświadczonym, bo to najwyższy czas na wybór gałęzi do korony. Ze zdjęć nie da się niestety tego zrobić właściwie.
Anonymous - 2013-02-27, 13:30

Drzewko nigdy nie bylo przesadzane stalo na parapecie zaczol sie sezon grzewczy i dalam je na polke lekko zacienione miejsce ale swiatlo dochodzi .Bardzo prosze o porade jak czesto podlewac ta odmiane jaki nawoz stosowac jesli wymiana doniczki to o ile wieksza ? bardzo dziekuje za pomoc pozdrawiam niemam w poblizu zadnego specjalisty wiec sama sprobuje przyciac odrostu sie znacznie rozwinely o jakies parenascie centymetrow tak jak widac czy mozna bez stresu dla rosliny pozbawic jej takiego odrostu ?
willy - 2013-02-27, 18:31

Gdyby ten ligustr potrafił mówić, usłyszałabyś, że ciemno tam było jak w .... noc listopadową. Stąd te długopędy. Oczywiście, że można je ciąć, a nawet należy i to z korzyścią dla drzewa. Można wyciąć całkowicie, lub jedynie skrócić w zależności od formy przjętej dla drzewka. Przesadzenia wymaga niewątpliwie. Donica może być ta sama. W tym przypadku należałoby redukować, i to chyba sporo, bryłę korzeniową. Akurat można to niedługo wykonać, jednak najpierw zgromadź i wiedzę i materiały.
Postaram sie poszukać czegoś w rodzaju poradnika jak przesadzać" step by step"

Anonymous - 2013-02-27, 19:27

dziekuje za rady jezeli jest mozliwosc oczekuje wiecej odpowiedzi podpowiedzi pozdrawiam szacuneczek:)
willy - 2013-02-27, 20:13

tw tym poście jest wszystko na temat przesadzania ligustra - kliknij
tutaj



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group