To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Głóg

MaciekMM - 2015-11-19, 16:59

To zapodaj jeszcze fotki jak obecnie wygląda w stanie bezlistnym. Czy sąsiadem jest ten rozjechany jałowic czy inna roślina?
tombarte - 2015-11-20, 20:07

Każdej wiosny skracałem jeden z tych przedługich korzeni, a w lecie obcinam te młode gałązki, które rosną pionowo. Choć pojawiają się odrosty od korzeni, to brak pączków na pniu poniżej istniejących gałęzi.

Do przymrozków stoi metr nad gruntem przy ścianie skierowanej na wschód, a zimuje w nieogrzewanym garażu z małym oknem.

Pit-B - 2015-11-21, 11:33

Nie sądziłem że, ta roślina przeżyje, a tu proszę bardzo ładny krzak. No to karmienie pielęgnacja i przydała by się jakaś doniczka, taka co by pozwalała przygotować korzenie do pojemnika docelowego. Jakie plany na najbliższe sezony?
tombarte - 2015-11-21, 21:34

Nie mam pomysłu na koronę, wydaje mi się, że długość pnia do pierwszych gałęzi jest zbyt duża w stosunku do grubości, ale brak ochotników na pączkowanie. Może gdy przestanę znęcać się nad korzeniami, to obudzą się jakieś pączki na pniu. Teraz gdy patrzę na te zdjęcia, to przychodzi mi do głowy odkład powietrzny powyżej pierwszej gałęzi i podział na dwie rośliny... ale wolę uczyć się kształtowania niż wykonać kolejny długoterminowy eksperyment.
tombarte - 2016-05-15, 20:26

W tym roku powstrzymałem się od cięcia i takie efekty:
MaciekMM - 2016-05-16, 10:09

No i pięknie. Chyba będzie trzeba pomyśleć np o jakimś odkładzie. Ciężko coś na temat rośliny radzić, ale może pogadaj z kimś we Wrocławiu i coś poradzicie.
PS Moje głogi też w kwiatach :->



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group