To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Pare pytan :::

Anonymous - 2013-06-18, 22:50
Temat postu: Pare pytan :::
Witam - prosze o odpowiedz na pare pytan.:::::

1 - Kiedy galazka zielona zkorowacieje i jak ten proces wyglada ?

2 - Mam tez Buxus harlandii i w nim znalazlem w ziemi male czerwone glizdy(takie maluskie
ddzowniczki) mam je zostawic ? nie zrobia krzywdy drzewku czy walczyc z nimi ?

dzieki

T

Pit-B - 2013-06-19, 08:40

:lol: Pierwszego pytania nie rozumiem.
Drugie pytanie: jeśli te :jupi: gliiizdy wyglądają tak jak na zdjęciach z tego http://www.przyjacielebon...topic.php?t=162 artykułu no to przeczytaj go i już wiesz.

slowikp - 2013-06-21, 09:33

Odpowiedź na pierwsze pytanie: jedna "jutro" inna za parą lat zależy od gatunku.
Anonymous - 2013-06-22, 11:32

Dzieki Wam za pomoc.

Te glizdki byly tylko 2...potem ogladalem korzen i odchylalem z niego ziemie i wiecej nie znalazlem..hmm.To byl inny robal - czerwony i cieniutki.

Do Slowikp - Wzgledem pytanie o galazki,ktore maja zkorowaciec to :
Mammutbaum i Liguster oba outdor natoralnie.

Sorry za moja ortografie i pisanie bez ogonkow - ale od 30 lat mieszkam po za polska.

pozdrowienia

T

Anonymous - 2013-06-22, 11:52

Zonka miala taka mi nie znana roslinke w doniczce - dala mi ja - skrocilem i tak zasadzilem ze te jaderka ( podobniez on tam trzyma wode) sa na wierzchu a reszta korzeni sa w ziemi i wiecie ze ma nowe listki i rosnie....

Jak sie ten kwiat nazywa ?

Outdoor czy indoor ? przedtem rosl lata w pokoju.

Uda mi sie cos z niego zrobic ?
Jak niechcaco lekko nakulem jaderko,to wydostawala sie mlecz.

Experymentuje,moze to smiesznie wyglada,ale ucze sie w ten sposob.

poz


T

Benjamin - 2013-06-23, 11:37

Wpisz sobie w wyszukiwarkę marchewa. ;-)
Pit-B - 2013-06-23, 12:51

Nie jest to marchewa! Fikus benjamina jedna z 1000 odmian.
Anonymous - 2013-06-23, 14:20

Dziekia za podpowiedzi.

To wyglada mi na ficus ginseng.

Znalazlem w goglownicy kogos porade :--odkład powietrzny--chodzi tu o korzenie powietrzne tak?

Czy jak zawine w worku doniczke z jaderkami to wyrosna te korzenie ? jak dlugo trzeba na nie poczekac ?

poz

T

willy - 2013-06-24, 11:10

To na pewno nie jest ginseng. To jest ficus, ale benjamina, bez dwóch zdań. Ze względu na dwukolorowośc liści, materiał niekoniecznie bonsajowy.
Odkład powietrzny nie ma nic wspólnego z korzeniami powietrznymi. Odkłady wykonuje się, w celu rozmnażania. Po udanym odkładzie otrzymujemy z jednej dwie rośliny. W wyszukiwarkę wpisz "odkład powietrzny" a parę wyników na pewno się znajdzie.

Anonymous - 2013-06-25, 02:19

Dzieki juz poczytalem troche.

T

slowikp - 2013-06-25, 12:47

liguuster, tak jak napisałaś nie jest zewnętrzny tylko wenętrznrxny, tak jak fikus.kozenie "puchną" tak jest w fikusach
Jacek Grzelak - 2013-06-25, 22:07

Ligustr , a ligustr , wielka różnica


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group