To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Przesadzanie i Podłoża - Zbyt duże; jak zazielenić;

Nephilim - 2013-08-03, 21:20
Temat postu: Zbyt duże; jak zazielenić;
No właśnie. Jakiś miesiąc temu kupiłem drzewko bonsai, Ficus Retusa i wreszcie postanowiłem je przesadzić do odpowiedniej donicy. Kiedy go kupiłem znajdował się w zwykłej doniczce, wysokiej, dla kwiatków. Problem w tym, że przez to, że znajdowało się w wysokiej doniczce jego system korzeniowy był ciasno zbity i również dość wysoki. Nie chciałem go naruszać, więc część z drzewkiem znajduje się na wzniesieniu.
Czy może to sprawić problem? Pomijając to, że z donicy nieco się przez to wylewa (nie umiem nic na to poradzić - nie chcę krzywdzić drzewka podcinając, kompletnie się na tym nie znając (jednym słowem wolałbym tego uniknąć całkowicie) do podstawki.
Jeszcze jedno - tak całkowicie przypadkiem, gdyby ktoś chciał i miał czas odpowiedzieć: na wielu zdjęciach jak i u znajomych szwagra widziałem, jak w okół drzewka bonsai pojawiały się przeróżne rodzaje zieleniny - od takiej przypominającej trawę, przez taką przypominającą mech, do takiej przypominającej zielonkawą powłokę ziemi.

Jestem całkowicie zielony, to moje pierwsze drzewko :) W razie potrzeby mogę zamieścić zdjęcie drzewka.

Pozdrawiam,
S


::EDIT::
Okej, co do zazielenienia, to jeśli chodzi o mech, zauważyłem, że sam zaczął się pojawiać wokół "jeziorka" i drzewka, czyli tam, gdzie największa wilgotność, zielony meszek - mam nadzieję, że to mech, a nie żaden pasożyt.
Czekam na odpowiedzi :)

Jacek Rostkowsk - 2013-09-02, 14:32

bez zdjęć najczęściej nie da sie wiele powiedziec... dawaj zdjecia i bedziemy myslec:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group